1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Zoom’da kaza geliyorum demez! Peki ne yapmalı?

Zoom’da kaza geliyorum demez! Peki ne yapmalı?


Yeni normalin bir parçası haline gelen Zoom, hem iş dünyasında hem de eğitim hayatında artık ayrılmaz bir parçamız. Hal böyle olunca hemen hemen her gün kullandığımız Zoom aramalarında bir takım sorunlar ve kazalar da elbette kaçınılmaz oluyor.

Özellikle en büyük kazalar genelde mikrofon veya kameranın açık unutulmasından kaynaklanıyor. İşte bu kazaların önüne geçebilmek adına, her zaman sessize alınmış bir görüşmeye katılma ayarının nasıl yapılacağını sizler için anlattık.

Zoom kazalarından iki adımda kurtulabilirsiniz

Her zaman mikrofonunuz kapalı olarak Zoom aramasına katılmak için uygulamayı masaüstünüzde açın. Tercihler > Ses‘e gidin. “Bir toplantıya katılırken mikrofonun sesini kapat” kutusunu işaretleyin.

Artık bir toplantıya katıldığınızda, sesinizi manuel olarak açana kadar otomatik olarak sessize alınacaksınız. Böylelikle olası bir takım istenmeyen kazalarında önüne geçebileceksiniz.

Aynı şekilde kameranızı da varsayılan olarak kapatmak için, Tercihler > Video‘ya gidin. “Bir toplantıya katılırken kamerayı kapat” kutusunu işaretleyin. Bu sayede bir görüşmeye katılırken istenmeyen şekilde yakalanma korkusu yaşamadan görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap