1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Zoom kullananlar dikkat! Artık işler değişiyor

Zoom kullananlar dikkat! Artık işler değişiyor

featured

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle herşey dijital hale geldi. Buna iş görüşmeleri, arkadaşlar ve hatta ailelerle görüşmelerde dahil. Pandemi sürecinde yaşanan karantinalarda insanlar online görüşmeler için en çok Zoom uygulamasını tercih ettiler.

Koronavirüs pandemisi ile gelen karantinalarda insanlar uzaktan çalışmaya, öğrenmeye ve sosyalleşmeye başladı. Bu süreçte Zoom’un kullanımı ayında dünya genelinde 30 kat arttı. Zoom yakaladığı bu ivmeyi korumayı hedefliyor.

Zoom, uygulamasına üçüncü parti eklentiler alacak

Zoom artık görüşmelerinde çeşitli üçüncü parti eklentiler alacak. Bir Zoom araması sırasında Asana ve Dropbox Spaces gibi uygulamaları kullanmanıza izin veren üçüncü taraf entegrasyonları geliyor. Bugünkü lansmandan itibaren, Heads Up gibi oyunlar da dahil olmak üzere görüşmelerinize ekleyebileceğiniz 50’den fazla eklenti var. Zoom’un en son sürümünü yükledikten sonra, yeni Uygulamalar yan panelinin altındaki “Keşfet” sekmesi, neyin mevcut olduğunu görmenize olanak tanıyacak.

Bu eklentiler uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek. Örnek olarak, Asana eklentisi, Zoom’dan ayrılmadan görevler oluşturmanıza, düzenlemenize ve atamanıza olanak tanıyacak. Uygulamaya eklenebilecek yenilikleri görmenin farklı bir yolu da Zoom Marketplace.

Şirket Zoom Events özelliğini de kullanıma sundu. Bu özellik aracılığıyla bilet satabileceksiniz ve şirket bu satışlardan pay almayacak. Tüm bu yenilikleri arkasında şirketin hedefi hizmetin büyümesini sürdürmek ve böylece salgın sırasında oluşturduğu yörüngede devam edebilmek.

Yorum Yap

Yorum Yap