1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. YouTube, Play Store’da 10 Milyar İndirmeye Ulaştı

YouTube, Play Store’da 10 Milyar İndirmeye Ulaştı

featured

Dünyanın en geniş ve en çok bilinen video paylaşım platformu YouTube, yakın zamanda ‘Süper Teşekkür’ özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu sayede platform, hem izleyicilerle içerik üreticilerinin arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi hem de içerik üreticilerini bu şekilde motive etmeyi amaçlıyordu.

Bu gibi özelliklerin yanında YouTube, dislike sayısını gizlemesiyle ve video önerme algoritması gibi konularla sürekli gündemde kalıyor. Bu sayede akıllı telefon kullanan herkesin iyi ya da kötü şekilde aşina olduğu bir platform haline gelen YouTube, Google Play Store’da 10 milyar indirmeye ulaştı.

Google Play Hizmetleri de 10 milyar indirmeye sahip:

Google’ın uygulama marketinde 10 milyar indirme noktasını aşan YouTube, bu sayede Google Play Hizmetleri’nin yanına yerleşmiş durumda. YouTube’un bu indirme sayısına ulaşmasında, birçok telefonda önceden yüklü olarak gelmesine ek olarak; silinip tekrar yüklenmesi veya farklı cihazlarda etkinleştirilmesi gibi etkenler de bulunuyor.

Yine de birkaç büyük ülkede yasaklandığı da göz önünde bulundurulduğunda, YouTube’un 10 milyar indirmeye ulaşmasının büyük bir başarı olduğunu kabul etmek gerek.

Önceden yüklü gelmesi veya tekrar yüklenmesi gibi etkenlerin haricinde YouTube, son 10 yıl içinde gelişen ve geliştikçe yaygınlaşan internetin şirketlerde nasıl büyümelere sebep olabildiğini görmemiz açısından iyi bir örnek.

YouTube’un ardından Google Maps, Google, Gmail ve Chrome gibi uygulamaların bu indirme sayısına ulaşması bekleniyor. Google ailesi dışında Facebook ve WhatsApp’da bu noktaya ulaşabilecek sağlam adaylardan. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap