1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Yield Farming Fırsatları: Analist, Bu 4 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Yield Farming Fırsatları: Analist, Bu 4 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!


Kripto stratejisti Ben Armstrong’a nazaran en âlâ pasif kripto kazanımları sağlayan en tanınan 4 yield farming cinsine yatırımcılar dikkat etmeli. Yüksek profilli trader Ben Armstrong, yatırımcıların rastgele bir kripto pazarında yarar elde etmelerini sağlayacak en düşük risk ve en yüksek APR seçeneklerini sunan Pancake Swap‘ta en düzgün 4 yield farming çiftini açıkladı. Kriptokoin.com olarak artık bunlara bakacağız.

Yield farming ne üzere avantajlar sunar?

Bu çiftlerden birincisi BSCPAD/WBNB. Analist Armstrong’a nazaran, bu, %210’luk bir APR ile yüksek bir kar manasına geliyor. Hem BSCPAD hem de BNB’nin yasal projeler olduğu düşünüldüğünde, çift epeyce yüksek getiriye sahip. Armstrong diyor ki:

Bazen, yüksek bir APR, bir çiftin yüksek risk düzeyine sahip olduğu ve bir balina fiyatı terk ettiğinde bir varlığın fiyatı üzerinde bir dolandırıcılık olabileceği ve yield farming yapan kişi için kalıcı bir kayıpla sonuçlanabileceği kırmızı bir bayrak olabilir.

BSCPAD, Binance Smart Chain ağında çalışan merkezi olmayan IDO platformu olan BSC Launchpad için bir yardımcı program tokenidir. Staking BSCPAD, kullanıcılara airdrop tahsislerine erişim sağlar. Analist Armstrong der ki:

BSCPAD’ın maksadı, insanların IDO’lara yahut birinci DEX tekliflerine, fiyatların şişirilmeden ve saniyeler içinde beyaz liste tahsisleri alan botlar tarafından boşaltılmadan erişmelerini sağlamaktır.

Bu ortada, WBNB basitçe sarılmış bir BNB tokenidir. Sarılmış bir token, diğer bir tokenin kıymetine sabitlenmiş farklı bir Blockchainde büsbütün yeni bir tokendir. Bu durumda, WBNB, BNB’nin fiyatına sabitlenir.

Yield farming için FRONT/BNB

Sıradaki, %122’lik bir APR ile FRONT/BNB süreç çifti. Frontier (FRONT), farklı DeFi platformlarını bir ortaya getiren yahut bir ortaya getiren ve bunları birbirleriyle uyumlu hale getiren bir taşınabilir uygulamadır. Şu anda Frontier, başkalarının yanı sıra Ethereum, Binance Chain, Kava, Harmony, Cosmos, Maker, Aave, Balancer, Yearn, Matic ve BandChain’den stake almanın yanı sıra mult-chainleri, protokolleri ve platformları desteklemektedir.

ONE/BNB

Kripto piyasası yorumcularına nazaran, bu çiftin APR’si %119’dur. Harmony (ONE), Ethereum, Binance ve başka chainlerle cross-chain varlık transferlerine müsaade veren iki taraflı köprüler sağlayan bir paylaşım protokolüdür. Harmony, faal bir topluluğa, dengeli bir gelişime sahip olduğu ve Ethereum üzerinde NFT sürecini daha yeterli, daha ucuz ve daha süratli hale getirmeye odaklandığı için gücünü koruyor. Analist diyor ki:

Daha bu yıl, SushiSwap‘a genişlemeyi duyurdular. Ayrıyeten Atari ve Travala ile NFT iştirakleri var.

CAKE/BNB

CAKE/BNB çiftinin APR’si %65’tir. CAKE, Binance Smart Chain’in lokal BEP-20 tokenidir ve PancakeSwap platformunda likidite sağlanmasını teşvik etmek için kullanılır. Analiste nazaran:

CAKE tokeni, Eylül 2020’de BAKE ve SUSHI ve görkemli Ethereum DeFi tokeni ile birlikte besin temalı DeFi çılgınlığı sırasında piyasaya sürüldü. Bu bir biçimde bu ortama çok uygun görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap