1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni MacBook Pro’ların üretimi başladı! İşte detaylar

Yeni MacBook Pro’ların üretimi başladı! İşte detaylar


Apple’ın yeni kuşak MacBook Pro aygıtlarının seri üretime geçtiği bildirildi. DigiTimes’a nazaran 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni jenerasyon MacBook Pro modelleri için üretim başladı ve 800.000 üretimin yapılması planlanıyor. Kasım ayında müşterilere ulaştırılacak olan yeni kuşak aygıt ile ilgili şimdi resmi bir duyuru yapılmasa da elimizde özellikleriyle ilgili kıymetli bilgiler var.

Yeni MacBook Pro özellikleri neler olacak?

Aygıttaki en kıymetli ayrıntı olarak sayabileceğimiz işlemci kısmında Apple M1X’in yer almasını bekliyoruz. Bu işlemci Apple tarafından şimdi duyurulmasa da daha evvelki sızıntılardan yeni jenerasyon işlemcinin geleceğini ve isminin M1X olacağını öğrenmiştik. Tekrar sızıntıları referans alacak olursak işlemcinin yaklaşık yüzde 30 performans artışı sağlaması bekleniyor. Üretim teknolojisi (nm) tarafında bu jenerasyon için bir yenilik yok.

Bizleri çok heyecanlandıran öteki ayrıntı ise mini-LED ekranla tanışabilecek olmamız. Son kuşak iPad Pro’ya yükseltme seçeneğiyle eklenebilen mini-LED teknolojisi ekran kalitesine diğer bir boyut kazandırıyordu. Hem verimliliği yüksek, hem de canlı renkler sunabilen bu teknolojinin yeni kuşak MacBook Pro aygıtlarda bulunacağı söyleniyor.

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz tek yeni jenerasyon aygıt MacBook Pro değil. Sertifikayon sitelerinde fark edilen kayıtlara nazaran isimleri kesin olmasa da Apple Watch Series 7 ve iPhone 13 eserlerini de Eylül ayında göreceğiz. Görünüşe nazaran Apple, geçen yıl iki yeni akıllı saatini tanıtsa da bu yıl suratını düşürmek istemedi.

Yorum Yap

Yorum Yap