1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni Crash Bandicoot’un Mobil Oyun Olacağı Sızdırıldı

Yeni Crash Bandicoot’un Mobil Oyun Olacağı Sızdırıldı


Crash Bandicoot serisinden yeni bir oyunun geliştiriliyor. Ne yazık ki bu oyun, klasik versiyonun devamı yahut remake remaster değil, Candy Crush Saga’nın geliştiricilerinden bir taşınabilir oyun olacak.

İkonik PlayStation oyun serisinin hayranları için güzel ve makûs haberlerimiz var. Crash Bandicoot serisinden yeni bir oyun geliştiriliyor üzere görünüyor. Ne yazık ki, bu ne N.Sane Üçlemesinin gibisi bir remaster ne de yeni bir PlayStation oyunu olacak. Yeni oyun taşınabilir aygıtlar için geliştirilecek. Oyun hakkındaki birinci makaleler Facebook reklamları olarak sızdırıldı. Şu an için bu reklamlara erişemesek de Twitter’da bununla ilgili bir Tweet atıldı. Aşağıda örnek görsellerin gösterildiği bir Tweet görebilirsiniz.

Ekran manzaraları, Activision’a ilişkin olan ve Candy Crush Saga’dan sorumlu olan King’in logosunu açıkça gösteriyor. Ekran imajları ayrıyeten yeni Crush’ın, temel olarak evvelce tanımlanmış bir rotada koşacağımız, atlayacağımız ve kayacağımız sonsuz bir koşucu (runner) oyunu olduğunu gösteriyor. Ve elbette, wumpa meyvelerini bu oyunda da topluyoruz. Kasaları kırmayı ve tuzaklardan kaçınmayı da unutmayalım. Geliştiriciler yalnızca arcade istikametlerine değil, inşa etme ve geliştirme mümkünlüğünü ortaya koyuyor üzere görünüyor.

Doğal ki, bu taşınabilir aygıtlara çıkan birinci Crash oyunu değil. Daha evvel yarış ve platform oyunları ile piyasaya çıkmıştı. Muhtemelen hayranların beklediği oyun bu olmasa da, serinin taşınabilir platforma çok uygun olduğunu inkar etmeye gerek de yok. Bununla bir arada umutlarımız yitmedi. Dün yayınlanan bilgilere nazaran, Activision eski oyunlarından birkaç tane daha yenilenmiş versiyon(remaster yahut remake) yapıyor. Kim bilir, tahminen de ortalarında Crash’in yenilenmiş bir versiyonu da vardır. Şimdilik bu taşınabilir oyunla ilgili daha fazla bilgi beklememiz gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap