1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. XRP, AAVE ve IOTA Fiyat Analizi: 31 Ocak 2021

XRP, AAVE ve IOTA Fiyat Analizi: 31 Ocak 2021

xrp-aave-ve-iota-fiyat-analizi-31-ocak-2021-SuPLXZi4

Yukarı yönlü hareketini sürdüren XRP, yayın saati itibariyle 0.444 dolarlık dirence yakın işlem görüyor. AAVE, önümüzdeki seanslarda olası görünmeyen bir kırılım potansiyeli ile paralel kanalda bulunuyor ve IOTA ise 0.416 dolar seviyesinde destek bularak yatay bir seyir izliyor. AMBCrypto’dan Saif Naqvi’nin teknik analizlerine göre:

XRP 

XRP, son birkaç seansta %50’nin üzerinde bir artış gösterirken, grafiklerde yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Dün fiyat, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs aleyhine dava açmasından bu yana görülmeyen bir seviye olan 0.5 dolar seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz 7 günde %60’ın üzerinde kazanç elde eden XRP, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında en fazla haftalık kazanım elde eden altcoin oldu.

Kazançlar ise bir alıcı akışı tarafından desteklendi ve bu, grafiklerde kuzeye doğru hareket eden Denge İşlem Hacmi (OBV) endeksinde belirgin bir şekilde gözlemlendi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde hareket etmesine rağmen, alım satım hacimlerinin güçlü olması ve alıcıların piyasada bol olması nedeniyle tersine dönüş ertelenebilir görünüyor. XRP, grafiklerde daha düşük seviyelere inmeden önce anlık dirence yakın işlem yapmaya devam edebilir.

AAVE

AAVE, biraz daha aşağı yönlü bir hareket sergiledi ancak yükselen kanalının içinde kaldı. Genel olarak AAVE, son 30 gündür yükseliş trendinde yer alıyor ve geçen ay %200’ün üzerinde kazanç sağladı. Ayrıca, Göreli Güç Endeksi (RSI) henüz kritik eşikte olmadığından, yükseliş trendi önümüzdeki birkaç seansta da devam edebilir.

Böyle bir durumda AAVE, paralel kanalın üzerinde kırılabilir ve yeni rekor seviyelere yükselebilir. Diğer taraftan, AAVE’deki düşüş senaryosu altcoin‘in 248 dolarlık desteğe düşmesine neden olabilir. Müthiş Osilatör (AO) de bir miktar düşüş hareketi kaydetmesine rağmen, momentum mevcut kanalın altında bir hareketi garanti edecek kadar güçlü görünmüyor.

IOTA

0.437 dolarlık direnç seviyesinden reddedilen IOTA, son 24 saat içinde işlem hacimleri toparlanırken, kayıplarını 0.416 dolar seviyesindeki destekle sonlandırdı. Müthiş Osilatör (AO) de bir yükseliş momentumunda fiyatlandı ancak satın alma tarafına doğru güçlü bir ivme kayması olmaksızın mevcut direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma olasılığı düşüktü. Bu nedenle, kısa vadede bir miktar konsolidasyon beklenebilir ve IOTA, anlık destek ve direnç seviyeleri arasında hareket edebilir.

Chaikin Para Akışı (CMF), yarım çizginin hemen üstüne yerleşti ve sermaye girişlerinin bastırıldığını gösterdi. Endeks düşerse, fiyat aynı şeyi takip edebilir ve grafiklerde aşağı yönlü bir harekete neden olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap