1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında bilgiler sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında bilgiler sızdırıldı


Kısa bir vakit evvel Xiaomi, MIX ailesinin yeni üyesi Mi MIX 4‘ü piyasaya sürdü. Bu amiral gemisi akıllı telefon, Xiaomi’nin MIX serisini 3 yıl sonra yenileyen ana bir aygıt oldu ve beraberinde yenilikçi teknolojileri de sundu. Ama Xiaomi, kısa bir vakit içerisinde MIX ailesine yeni bir amiral gemisi daha eklemeyi planlıyor.

Ailenin yeni üyesi katlanabilir ekrana sahip olacak

Ortaya çıkan sızıntılara nazaran 21081118SC model numarasına sahip yeni bir MIX ailesi amiral gemisi ortaya çıktı. Katlanabilir ekrana sahip olması beklenen aygıtın 5000 mAh kapasiteye sahip bir pil, 120W kablolu süratli şarj ve 50W kablosuz süratli şarjı destekleyeceğine dair kimi bilgiler de paylaşıldı.

Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılar, bu aygıtın Xiaomi Mi MIX 4 ile birebir şarj donanımlarını kullandığını gösteriyor. Ancak bu modelde beklenen pil kapasitesinin ve öteki özelliklerin, Mi MIX 4’den daha farklı olacağı konuşulan başka sızıntılar ortasında. Ayrıyeten bu sürümde MIX 4 üzere ekran altı bir kamera kullanılması planlanıyor.

Beklenen aygıt Mi MIX Fold 2 modeli olabilir

Mi MIX Fold 2 hakkında sızdırılan evvelki sızıntılar da aygıtın 2021’in dördüncü çeyreğinde çıkacağı tarafındaydı, bu da çıkacak yeni aygıtın Mi MIX Fold 2 olacağı ihtimalini güçlendiriyor. Bu akıllı telefon MIX 4 üzere ekran altı bir kamera kullanacak. Evvelki jenerasyon Mi MIX Fold modelinde kullanılan kamera sistemine nazaran bu modelde daha özgür ve kullanışlı bir kamera sistemi kullanılması bekleniyor.

Mi MIX Fold 2‘nin harici katlanabilir ekranı kullanmaya devam edeceğine dair raporlar var. Ön kameranın yenilikçi yükseltmesine ek olarak, Xiaomi aygıtta kullanılan ekranların kalitesini de yükseltecek. Bu da bir artı olarak yüksek yenileme suratlarına çıkabileceğini destekliyor.

Şu anda bilinen sızıntılara nazaran Xiaomi Mi MIX Fold 2, Snapdragon 888 işlemcisinin yanı sıra 108 Megapiksel ana kamera kullanacak ve sıvı lens üzere özellikler de bulunacak. Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılara bakacak olursak Xiaomi Mi MIX Fold 2 modeli, evvelki nesile nazaran çok farklı donanım özellikleri ile gelmeyecek, ancak görebileceğimiz en büyük yenilik Mi MIX 4‘de kullanılan ekran altı kameranın beklenmesi ve yüksek ekran yenileme suratına sahip olması istikametinde görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap