1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi Mi Pad 5, lansman öncesi performans testlerinde görüldü

Xiaomi Mi Pad 5, lansman öncesi performans testlerinde görüldü


Xiaomi’nin yeni nesil ürünleri yarın düzenlenecek etkinlikte lanse edilecek. Çinli üretici bu etkinlikte uzun süredir beklenen Mi Mix 4 amiral gemisini duyururken, aynı zamanda yıllardır güncellenmeyen tablet kategorisine de yeni bir ürün ekleyecek.

Birkaç aydır sızıntılarıyla haberlere konu olan Mi Pad 5, yarın düzenlenecek etkinlikte dikkatleri üzerine çekecek ürünlerden biri olacak. Şirketin yeni nesil tableti muhtemelen iki ve üç modelden oluşacak ve klavye desteğine sahip olacak. Şimdi bu modellerden biri lansman öncesi Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı.

Mi Pad 5, Snapdragon 870 işlemcisiyle Geekbench testlerinde görüldü

Xiaomi’nin yeni tableti Mi Pad 5, yukarıda da belirttiğimiz üzere en az iki model olarak karşımıza çıkacak. Bu tabletlerin her birinin hangi özelliklerle donatılacağı bilinmezken, şimdi bunlardan M2105K81AC model numarasına sahip tabletin özellikleri Geekbench platformunda onaylandı.

Geekbench listesine göre M2105K81AC model numaralı Mi Pad 5, 3.19 GHz hızda çalışan Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Qualcomm tarafından geliştirilen bu yonga setine, aynı zamanda Adreno 650 GPU da eşlik edecek.

İşlemcinin yanı sıra Geekbench listesi, Mi Pad 5’in 6 GB RAM’e sahip olacağını ve kutudan da direkt olarak Android 11 ile çıkacağını doğruluyor. Skorlar açısından ise Xiaomi’nin Snapdragon 870’li yeni tableti; tekli çekirdek testinde 997 puan alırken, çoklu çekirdek testlerinde ise 3.181 puan aldı.

Diğer özelliklere gelecek olursak Mi Pad 5, önceki söylentilere göre 120 Hz yenileme hızını destekleyen 10.95 inç LCD ekran ile donatılacak. Bunun yanı sıra cihazda hem kalem hem de isteğe bağlı klavye desteği bulunacak. En önemlisi de Mi Pad 5’de kusursuz ses deneyimi sunan sekiz hoparlöre yer verilecek.

Pil tarafında ise Xiaomi’nin yeni tableti, 67W hızlı şarjı destekleyen 8.720 mAh pil ile donatılacak. Buna ek olarak cihazın 5G ve Wi-Fi bağlantılarını desteklemesi de bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap