1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. WhatsApp kaybolan mesajlar nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp kaybolan mesajlar nasıl etkinleştirilir?

featured

WhatsApp kaybolan mesajları etkinleştirme diğer ismi ile süreli mesajları etkinleştirme nasıl yapılır? Ayrıntıları sizin için derledik!

Severek kullandığın WhatsApp mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, bir süredir kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku!

WhatsApp, gün geçtikçe uygulamaya yeni özellikler katmaya devam ediyor. İşte kaybolan mesajlar, uygulamadaki ismiyle süreli mesajlar.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar ile İlgili Bilmen Gerekenler

· Süreli mesajlar özelliği, sadece etkinleştirdikten sonraki mesajları etkileyecek. Etkinleştirilmeden önce gönderilen ve alınan mesajlar, bu özellikten etkilenmeyecek.

· Süreli mesajları, bireysel sohbetlerde her iki kullanıcı da etkinleştirebilecek ve devre dışı bırakabilecek.

· Grup sohbetlerinde süreli mesajları yalnızca yönetici etkinleştirebilecek ve devre dışı bırakabilecek.

· Bir kullanıcı yedi günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolacak. Ancak WhatsApp açılana kadar mesajın ön izlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilecek.

· Bir kullanıcı süreli bir mesajı cevapladığında, alıntılanan metin yedi gün sonra bile sohbette kalmaya devam edebilir.

· Bir sohbette süreli mesajlar özelliğinin devre dışı olduğunu ve o sohbete herhangi bir mesajın iletilerek gönderildiğini farz edin, işte bu iletilen mesajlar oradan kaybolmayacak.

· Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye de dahil edilecek. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğindeyse silinecek.

Süreli mesajlar özelliğinin temel amacı, sizin bir sohbette gönderdiğiniz mesajların belli bir süre içinde otomatik olarak silinmesini sağlamak. Buna, bir başka mesajlaşma uygulaması olan Signal’i kullandıysanız oradan aşinalığınız mutlaka vardır. Hem bireysel hem de grup sohbetlerinde bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Bu özelliği açtığında daha önceki mesajların bundan etkilenmeyecek ve kaybolan mesajları aktif ettiğin günden sonraki mesajların için geçerli olacak.

Bir mesajın sonsuza dek kalması yerine 7 gün sonra kaybolmasını sağlayan bu özellik, sohbetlerin hafiflemesini ve daha fazla gizlilik sağlayacak.

Kullanıcı WhatsApp’a yedi gün boyunca girmezse süreli mesaj yine de silinecek. Ancak cihazın bildirimlerinde hala bu mesaj gözükebilir.

Kaybolan bir mesaj, süreli mesaj özelliği kapalı olan bir sohbete iletilirse bu mesaj silinmez. Süreli bir mesaj, kaybolmadan önce yedeklenirse silinmez ancak bu yedeğin geri yüklenmesi durumunda bu mesaj silinecek.

Yorum Yap

Yorum Yap