1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Uzman Görüşü: İşte Dikkat Etmeniz Gereken En İyi 5 Altcoin!

Uzman Görüşü: İşte Dikkat Etmeniz Gereken En İyi 5 Altcoin!


Yılın son çeyreğine hakikat ilerlerken, Blockchain projeleri 4.4 milyar dolarla rekor kırdı. İnternetin önde gelen istatistik data tabanı Statista, 2021 yılını “kripto para ünitesi yılı” olarak isimlendiriyor. Tüm bu sermaye akışı da; merkeziyetsizlik, şeffaflık ve güvenlik olmak üzere 3 temel öge etrafında toplanıyor. Tabiatı gereği bu kriterlere uygun ve gelecek vaat eden, 5 Blockchain projesinin nasıl kullanıldığını keşfediyoruz. Altcoin Polygon ile başlayalım…

Blockchain’in interneti: Altcoin Polygon 

Polygon, Ethereum Blockchain’in interneti olarak tanımlanmaktadır. ETH geliştiricileri ve yatırımcıları ortasında yaygındır ve dApp’ler oluşturmak için kullanılır. Birebir vakitte, en büyük DeFi ekosistemine sahiptir. Lakin, kimi kusurları bulunmaktadır. ETH için giderilmesi gereken en büyük iki sorun; yüksek gas fiyatları ve düşük süreç suratıdır. Polygon’da bu sıkıntılara tahlil bulmayı hedeflemektedir.

Örneğin, Easyfi üzere DeFi projeleri ve Neon District üzere NFT projeleri de dahil olmak üzere yüzlerce merkezi olmayan uygulama, operasyonlarını Polygon ile ölçeklendirdi. Birebir vakitte, 13 yaşındaki bir öğrencinin, şu anda milyonlarca doları yöneten bir kripto para ünitesi para idaresi ekosistemi olan PolyGaj’ı oluşturduğu, ölçeklenebilir DApp’ler oluşturmayı en kolay haline getiriyor. Bu ortada, Blockchain oyunları ve NFT’leri büyütmek için Polygon Studios isimli bir ünite bile başlattı. Yatırımcılardan Mark Cuban’ın yardımıyla, özel NFT modellerini ve pazar yerlerini başlatmayı kolaylaştıran Polygon NFT Studio’yu kurdu. Bu nedenle, hem kolaylığı hemde çeşitliliğiyle Polygon, dikkat edilmesi gereken 5 altcoin listesinde 1.sırada yer alıyor.

Merkezsiz sanal dünya: Next Earth

Next Earth, kullanıcıları tarafından oluşturulan ve yönetilen sanal bir dünyadır. Hayır kurumlarına katkıda bulunurken, Dünya’sının teğe bir dijital kopyasından sanal arazi satın alabileceğiniz ve ticaret yapabileceğiniz bir yerdir. Uzun vadeli vizyonu, kullanıcıların küçük sahnelerden genişleyen kentlere kadar her şeyi inşa etmelerini sağlamak; toplumsal toplantılara mesken sahipliği yapmak yahut iş toplantıları düzenlemek; hatta arkadaşlarla maceralara atılmaktır. En tanınan özelliği de, Next Earth’in bir Blockchain’e sahip olmasıyla inançlı, şeffaf ve tüm kullanıcılar tarafından kolay kolay doğrulanabilmesidir. Bu sayede, rastgele bir telaş duymadan mülkiyetinizin değiştirilmesi konusunda kaygılanmanıza gerek kalmaz.

DeFi bankası: Aave

Aave, mevduat ve borçlanma varlıklarından faiz kazanmanızı sağlayan merkezi olmayan bir borç verme platformudur. Emelleri, daha düşük fiyatlar ve paranız üzerinde daha fazla denetim ile klâsik bankalara bir alternatif sunmaktır. Aave’nin likidite havuzu, şu anda 20 milyar doların üzerindedir ve Aave’nin Ethereum tabanlı akıllı mukaveleleri, varlık ticareti, vadeli süreç mukaveleleri ve tasarruf hesaplarında bir aracıya duyulan muhtaçlığın yerini almaktadır. Dünyanın borç yükünün 300 trilyon dolara yakın olduğu göz önüne alındığında, bu alandaki potansiyel pratikte birlikte, AAVE dikkat edilmesi gereken altcoin projelerinden biridir.

Süratli ve ucuz Ethereum: Altcoin Algorand

Algorand, Ethereum’a alternatif olarak PoS sistemi eşliğinde, gelişmiş “sharding’ten” yararlanan bir Ethereum 2.0 platformudur. NFT’ler, stablecoin’ler ve daha ziyadesiyle çok çeşitli finansal uygulamalarda kullanılmaktadır. Birebir vakitte, büyük ölçeklerde inançlı lakin merkezi olmayan Blockchain uygulamalarına müsaade veren bir konsensus protokolüne sahiptir. Bu göz önüne alındığında, Blockchain’in benimsenmesiyle Algorand’ı kıymetli bir proje haline getirir. Ek olarak, saniyede 1.000’den fazla süreç kapasitesiyle ve saniyeler süren onay süreciyle günlük kullanım içinde ön plana çıkmaktadır.

SolarCoin: Yenilenebilir enerji için en büyük adım

Madencilik kelam konusu olduğunda, güç tüketimi en büyük baş ağrılarından biridir. Global güç üretiminin %1’den fazlası için Bitcoin gerçekleşmektedir. İsveç yahut Malezya üzere ülkelerin yıllık güç kullanımına kabaca eşit olduğu için, tahlil bulunması gereken bir meseledir. Bu mevzuda, SolarCoin, güneş panelleri kuran şahısları ödüllendirmek ve güneş gücünün benimsenmesi için giriş manilerini kaldırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış bir kripto para ünitesidir. kendi kripto para üniteleriyle, yenilenebilir güç kullanan Blockchain’leri teşvik etmeyi hedefler. Birebir vakitte, geliştiriciler, yatırımcılar, üreticiler, kurulumcular ve distribütörler ödüllerle SolarCoin kazanabilir.

Her bir güneş paneli tarafından üretilen elektrik ölçüsünü takip ederek, mevcut rastgele bir güç projesinin en yanlışsız muhasebe sistemini oluşturmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak, Blokchain’i, devrimsel bir teknolojiden daha fazlasıdır. Farklı sanayilere uygulanarak ve 2021’de NFT’lerle, sanal dünyalarda ve DeFi’de bir dizi bilhassa sıcak kullanım durumları sunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap