1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ünlü Yatırımcı Dan Tapiero, Altından Sonra Kripto Paralarla İlgileniyor

Ünlü Yatırımcı Dan Tapiero, Altından Sonra Kripto Paralarla İlgileniyor

unlu-yatirimci-dan-tapiero-altindan-sonra-kripto-paralarla-ilgileniyor-GBAIHFDc

Ünlü yatırımcı Dan Tapiero’nun fonu orta ve geç evre kripto para şirketlerinden 124 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırımcı Stan Druckenmiller ile gayrimenkul imparatorluğu kuran Dan Tapiero, kripto paraları kurumsal firmalar için daha istikrarlı hale getirmeyi hedefliyor.

Büyüme Aşamasındaki Firmalara Fon Sağlıyor

10T Holdings, piyasa değeri 400 milyon dolardan fazla olan kripto para şirketlerini ihtiyaç duymaları halinde fonlayacak. 15 şirkete kadar, şirket başı 20 milyon dolar yatırım yapılacak.

10T Holdings, kripto para alanında ilk büyüme fonu olmak için düzenleme kuruluşuyla iletişime geçti. Şu ana kadar çoğu büyüme fonu, yeni oluşan kripto para firmalarını fonlarken, çok azı sağlam temelli projelere yatırım yapıyor.

Bu da 10T Holdings’in risk profilini diğer fonlara göre daha düşük olmasına olanak tanıyor. Şirketin yeni adımı kripto para alanına girmemiş yatırımcılar için ilgi çekici olabilir.

Tapiero’nun Başarıları Gün Gibi Ortada

Tapiero, yedi yıl önce yatırımcı Stan Druckenmiller ile yedi sene boyunca ABD’deki en büyük tarım fonlarından birini yönetmişti. Druckenmiller’ın önceki açıklamalarından Bitcoin‘e (BTC) sıcak baktığı, Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım aracı olacağını öğrenmiştik.

Tapiero, aynı zamanda dünyanın en büyük üçüncü bankacılık dışı altın kasa operasyon şirketi GBI’ı kurmuştu. Şu an kripto paralara yönelmiş olan Don Tapiero, acil nakit ihtiyacı olan kripto para unicornlarına ve geç evre şirketlerine fon sağlayacak. Bu fonu oluşturmak için kripto paralar alanında altı yıl boyunca çalışmış Morgan Stanley yöneticisi Stan Miroshnik ile ortak oldu.

Element Group’un CEO’su Miroshnik, farklı projeler için 300 milyon dolarlık kaynak yaratmıştı. Aynı anda Tapiero, Kraken ve Paxos’u yatırım listesine soktu.

Don Tapiero ve 10T Holdings’in adımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap