1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter’da yeni dönem başladı

Twitter’da yeni dönem başladı


Twitter retweet özelliği medya ayrıntısıyla zenginleştirildi. Yeni uygulama resmi olarak kullanıma sunuldu. Yeni özellik Android ve iOS uygulamalarının yanında taşınabilir web sitesi üzerinden de kullanılabiliyor. Masaüstü sürümü için ise çalışmalar devam ediyor.

Yeni Twitter retweet özelliği ile karışıklık sona eriyor

Yayınlanan yeni Twitter retweet özelliği ile birlikte kullanıcılar retweetlerine ya da alıntıladıkları tweetlere fotoğraf, görüntü ya da GIF ekleyebilecek. Bir retweete medya eklemek için yapılması gereken ise epey kolay. Retweet butonuna dokunduktan sonra, araç çubuğundan fotoğraf ya da GIF simgesini seçmek kâfi.

Aslında epey kolay üzere görünen yeni özellik, kullanıcı dostu olmak yolundaki kıymetli adımlardan biri olarak bedellendiriliyor. Bu yenilikle birlikte dizaynda da ufak bir değişiklik yaşandı. Öncesinde hem alıntılanan tweet hem de GIF ya da fotoğraf birebir boyutta görünüyordu bu da kullanıcıların paylaşılanları algılamasını zorlaştırıyordu. Twitter yeni özellik sayesinde bu boyutlarda değişikliğe gidildi. Alıntılanan tweet artık daha küçük görünecek.

Twitter yeni özelliği içerik üreticilerinin paylaşımlarını daha görünür hale getirecek. Yeni özellikteki en kıymetli eksiklik masaüstü versiyonunun olmaması. Şirket yakın vakitte bunun için de bir atak yapacak mı, göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap