1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter kullanıcıya tam kontrol veriyor!

Twitter kullanıcıya tam kontrol veriyor!

featured

Twitter, zorbalıkla mücadelede aktif adımlar atıyor. Çok fazla sözlü tacizin ve zorbalığın bulunduğu sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarına profillerinde tam kontrol vererek güvenliği sağlamayı hedefliyor.

Sosyal medya devi, geçtiğimiz yıl kullanıcılara bir tweet atarken kimleri yanıt verebileceğini seçme özelliği sunmuştu. Bu özellik belirli konularda belirli kişileri muhatab almanızı sağladığı için çoğu tartışmanın ve zorbalığın önüne geçmenizi sağlıyordu.

Ancak uygulama bununla yetinmedi. Twitter bugün kullanıcılarına bir tweeti paylaştıktan sonra bile kimlerin yanıt verebileceğini değişitirme özelliği sundu.

Twitter, kullanıcılara atılan tweete kimlerin yanıt vereceğini seçme özelliği sunuyor

Twitter, platformunda güvenlik önlemlerini artırmak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz yıl gelen yeni bir özellikle Twitter kullanıcıları, tweetlerine herkesin, yalnızca takip ettiği kişilerin veya yalnızca tweette bahsettikleri kişilerin yanıt vermelerini seçmebiliyorlardı. Ancak bir tweet atıldıktan sonra artık kimin yanıtlayabileceği üzerinde kontrol sağlayamıyorlardı. Yeni gelen özellikle artık kullanıcılar paylaştıkları tweetlere de kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek.

Bunun için yapmanız gerekenler, attığınız tweetin sağ köşesinde yer alan üç noktaya basmak. Açılan menüde “kimin yanıt verebileceğini değiştirin” seçeneğine tıklamak. Ardından açılan “Kimler yanıtlayabilir?” penceresinde “Herkes”, “Takip ettiğin kişiler” ya da “Yalnızca bahsettiğin kişiler” seçeneklerinden size uygun olanı seçmek. Bunun sonrasında seçtiğiniz tweete yanıt verebilecek insanlar sizin isteiğiniz çerçevesinde sınırlandırılacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap