1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Twitch Pandemi Sürecinde Rekorlara İmza Attı

Twitch Pandemi Sürecinde Rekorlara İmza Attı


StreamElements ve Atsenal.gg sitelerinden gelen yeni akış durumu tahlil raporlarına nazaran, pandemi sürecinin başlamasının akabinde Twitch görüntülenmeleri kıymetli ölçüde arttı.

Twitch, tanınan yayıncıları ve milyonlarca izleyiciyi platformuna çekerek yıllardır canlı yayın pazarında epey değerli bir yere sahip olmuştur. Meskende kalma yasaklarının akabinde, açık hava etkinliklerini kaçırmak istemeyen kullanıcılar çoklukla oyunlara ve öbür dijital etkinliklere yöneldi.

2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren bilgileri kapsayan canlı akış raporu, birinci çeyrekten itibaren Twitch görüntülemesinde %56’lık bir artış olduğunu gösteriyor. Görüntülemeler Nisan ayında tepeye ulaştı, akış platformunda 1.8 milyar saat izlendi, fakat bu sayı o vakitten bu yana biraz düştü.

Haziran 2020 Twitch görüntelemesi Haziran 2019’un görüntülemesinden %60 daha yüksek, izlenen 939 milyon saate karşılık olarak bu yıl 1.5 milyar saat izlenme oldu.

Twitch bu alanda önder olmaya devam ederken, Facebook Gaming’de de epeyce süratli bir kullanıcı artışı yaşadı. Birinci çeyrekten ikinci çeyreğe göre  %75 oranında büyüyen Facebook Gaming, Mayıs ayında 342 milyon saat ile doruğa ulaştı. Geçtiğimiz yılın Haziran ayına nazaran ise yaklaşık %200 artış yaşandı.


Rapor ayrıyeten, Haziran 2020’de Ocak 2020’deki istatistiklere nazaran kıyasla en çok oyunları da açıkladı. Call of Duty: Çağdaş Warfare izleyicileri 76 milyona ulaştı. Bu sayı Ocak ayında ise 7 milyon saatti. En fazla izlenen kategori ise “Just Chatting” oldu ve Haziran ayında toplam 167 milyon saat izlenmeye ulaştı.

Yorum Yap

Yorum Yap