1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Türkiye’de Milyonluk Bitcoin Vurgunu: Sırra Kadem Bastı!

Türkiye’de Milyonluk Bitcoin Vurgunu: Sırra Kadem Bastı!


Türkiye’de yeni bir Bitcoin dolandırıcılık hadisesi patlak verdi. Antalya’da ağabeyinin arkadaşlarına itimat verip 5 şahıstan yaklaşık 1 milyon TL toplayarak kripto paradan aylık yüzde 20 kar vadeden bir kişi, adeta sırra kadem bastı. Şahsa 500 bin TL’ye yakın para kaptıran iki kişi savcılığa giderek kabahat duyurusunda bulundu. Olayın içi yüzü ise bundan sonra ortaya çıktı.

Savlara nazaran, Bitcoin dolandırıcısına 15-20 gündür ulaşılamıyor!

İHA’nın haberine nazaran, Antalya‘nın Kepez ilçesinde yaşayan Ozan G. A., argümana nazaran ilçede ağabeyinin arkadaşı olan 5 şahıstan kripto para piyasasından aylık yüzde 20 kar vaadi ile yaklaşık 1 milyon TL para topladı. Şahıs 5 şahsa birinci ay yüzde 20 kar vererek, daha sonra bir daha görünmedi.

Şahsın kendisine ilişkin 4 telefon sınırının da kapalı olduğu görüldü. Şahsa yaklaşık olarak 500 bin TL parasını kaptıran oto kiralama şirketi ile uğraşan Ali Can ve Hacı Osman Kızıkoğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek şikayetçi oldu. Yaşadığı durumu anlatan Ali Can, bahse yönelik şunları söyledi:

Tanıdığımız bir arkadaş bize gelerek kardeşinin Bitcoin alıp sattığını söyledi. Bize verdiğimiz paradan her ay yüzde 20 yarar vadetti. Biz arkadaşımızın kardeşini tanımıyorduk, kardeşi ile sorun olmayacağını söyledi. İnancın dedi. Biz birinci olarak kendisine 50 bin TL verdik. Birinci ay bize yüzde 20 kar verdi. İkinci ay olunca bize ‘Bitcoin çıkacak, otomobilinizi satın, neyiniz var neyiniz yok satın. Bu fırsatı bir daha yakalamayacaksınız. Lara’da hoş bir ofis açacağız’ dedi. 15-20 gündür kendisine ulaşamıyoruz. Telefonları kapalı. Yalnızca bizim bildiğimiz 5 kişi var mağdur, 1 milyon TL ortalıkta yok.

Ali Can: 5 şahıstan 1 milyon TL alıp sırra kadem bastı!

Şahıs hakkında şikayetçi olduğunu belirten Ali Can, olay nedeniyle eşinden boşananların bile olduğunu söyledi:

Umuyorum ki çok kişi dolandırmamıştır. 5 bireyden 1 milyon TL alıp sırra kadem bastı. Bu 5 şahıstan 2’si bu yüzden eşinden boşandı. Bir an evvel yakalanmasını istiyoruz. İnanıyorum ki emniyetimiz bu şahsı yakalayacak. Ben 110 bin TL verdim. Benim bir akrabam 50 bin, oburu 60 bin, bir diğeri 360 bin TL verdi. Bizim bilmediğimiz kim bilir kimlerin canını yaktı.

Hacı Osman Kızıloğlu: Bitcoin işlerinde kardeşinin profesyonel olduğunu söyledi

Mağdurlardan Hacı Osman Kızıloğlu ise, bahse yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bu arkadaşın ağabeyi benim 8-10 yıllık arkadaşım. Bu BTC işlerinde kardeşinin profesyonel olduğunu söyledi. Ziyan etmeyeceğimizi söyledi. Biz daha sonra kendisi ile tanıştık. Her ay yüzde 20 kar vadetti. 6 ay sonra da ana paramızı vereceğini söyledi. Birinci bir ay ödeme yaptı. İkinci aydan itibaren kayboldu. İnsanları mağdur etmesin. Aileler mağdur oldu. Gelsin insanların mağduriyetini gidersin. Ben 360 bin TL para verdim. Kendi ailesi de şu anda makûs durumda. Herkesin parasını versin.

Yorum Yap

Yorum Yap