1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Türkiye, Kripto Para Konusunda En Aktif 9. Ülke

Türkiye, Kripto Para Konusunda En Aktif 9. Ülke

turkiye-kripto-para-konusunda-en-aktif-9-ulke-YHtYFRZ7

Kripto para borsaları, 2017 yılında Bitcoin’in akıl almaz yükselişi ile hareketlenmeye başlamış, kripto para yatırımları son iki yıl içinde hiç olmadığı kadar popülerleşmişti. Kripto para data tahlil platformu DataLight, dünyanın en tanınan 100 kripto para borsasının trafiklerini inceleyerek ülkelere nazaran kripto para yatırımlarının durumunu ortaya çıkardı.

DataLight’ın datalarına nazaran Birleşik Devletler, 22 milyonun üzerinde aylık toplam ziyaretçi sayısı ile kripto para borsalarının en hareketli olduğu ülke. 6 milyon+ ziyaretçi ile Japonya ikinci sırada yer alıyor. Bir öbür Asya ülkesi olan Güney Kore, aylık 5 milyon 700 bin ziyaretçiyle kripto para konusunda dünyanın en etkin 3 ülkesi oluyor.

Bu noktada Türkiye’nin elde ettiği sonuç bazıları için şaşırtan bazıları için ise olağan olabilir. Çünkü Türkiye, aylık 2 milyon 414 bin 148 ziyaretçi ile dünyada kripto para hareketliliğinin en yüksek olduğu 9 ülke olarak dikkat çekiyor. Türkiye’nin bu noktada Hindistan, Fransa, Hollanda üzere ekonomileri geride bırakması da epey dikkat alımlı.

Yorum Yap

Yorum Yap