1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? 2021

Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? 2021

featured

Acil bir arama yapmak istediğinizde hattınızdaki dakikalar veya bakiye bittiyse, ödemeli arama yaparak konuşabilirsiniz. Peki Türk Telekom ile ödemeli arama yapmak için neler gerekiyor? Hepsini adım adım sizler için anlattık.

Ödemeli arama, kritik zamanlarda kullanıcıların arama yapmasını sağlayan bir sistem. Ancak, bu arama türü için karşı tarafın ödeme arama çağrınızı kabul etmesi gerekiyor. Ödemeli arama yapma seçeneği hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri için geçerlidir.

Türk Telekom ödemeli arama yapma

Ödemeli arama yaptığınız taktirde konuşmanın ücreti size değil, aramayı yaptığınız kişiye yansır. Böylece acil durumlarda dakikanız veya bakiyeniz kalmadıysa, istediğiniz kişiyi ödemeli arama yaparak arayabilirsiniz. Ayrıca ödemeli aramayı kabul eden kişi, bulunduğu tarifenin şebeke içi görüşme fiyatı ile ücretlendirilir. Kişinin paketinden dakikalar azalmaz.

Türk Telekom ile ödemeli arama yapmak için toplamda üç farklı yöntem mevcut.

Yöntem 1: Ödemeli arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasını, başında sıfır olmadan 9696’ya mesaj olarak iletme.

  • 542 *** ** **

Yöntem 2: Arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasının başına *135*, sonuna ise # işaret koyup arama.

  • *135*542 *** ** **#

Yöntem 3: Arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasının başına sıfır olmadan 9696 ekleyip arayabilirsiniz.

  • 9696542 *** ** **

Yukarıdaki üç yöntemden birisini kullanarak, Türk Telekom hattınızla ödemeli arama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeli arama bilgisi, karşı tarafa sesli mesaj olarak bildirilir. Aradığınız kişi konuşmayı kabul ederse arama işlemi gerçekleşir. Konuşma ücretini aranan kişi karşılar.

Ödemeli arama yapmak için iki tarafın hattının da aynı operatöre ait olması gerekiyor. Eğer Türk Telekom hattınız varsa, Turkcell veya Vodafone kullanıcılarıyla bu arama yöntemini gerçekleştiremezsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap