1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Türk Tasarımcıdan Ultra Gerçekçi iPhone XI Konsepti

Türk Tasarımcıdan Ultra Gerçekçi iPhone XI Konsepti

turk-tasarimcidan-ultra-gercekci-iphone-xi-konsepti-hdrURsQX

Son haftalarda iPhone XI, iPhone XIR ve iPhone XI Max hakkında neredeyse her gün bir sızıntı gerçekleşiyor. Bu sızıntı, söylenti ve kestirim bolluğu içinde yeni kuşak iPhone’ların neye benzeyeceğini hayal etmek epeyce mümkün.

Türk dizayncı Hasan Kaymak, analist raporları, sızıntılar ve söylentileri göz önünde bulundurarak 2019 model iPhone’lar için gerçek boyutlu konsept dizaynlar ortaya çıkardı. Bu dizaynlar, yeni iPhone’lardan ne beklemeniz gerektiğiniz net bir formda gösteriyor.

Çentik boyutunun küçülmesi, Apple hayranlarının en büyük beklentilerinden biriydi. Hasan Kaymak’ın dizaynları, Apple’ın bu türlü bir küçülmeye gitmeyeceğini gösteriyor. Aygıtların dizaynındaki en büyük değişiklik ise art kamerada görülüyor.

Apple, üçlü kamera konseyimi için yeni bir tasarım sunacak. Bu tasarım, Huawei Mate 20’nin kare dizaynlı kamerasına ziyadesiyle benzeyecek. Farklı olarak ise bu kameralar aygıtın köşesine, yan yatmış üçgen halinde konumlandırılacak.

Konsept imgelerdeki kamera dizaynının asimetrik duruşu ve çıkıntısı nedeniyle beğenilen bir manzara oluşturmadığını söyleyebiliriz. Muhtemelen Apple, kamera performansı ile tasarım konusundaki açığını kapatacaktır.

Kameralar konusundaki en değişik ayrıntı, iPhone XI’nin iki kameraya sahip olmasına karşın üçlü kamera suramı üzere kare kamera modülüne sahip olması. Apple’ın bu türlü bir tercih yapıp yapmayacağı kesin değil lakin göze pek de beğenilen görünmediği söylenebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap