1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Trump’ın TikTok ve WeChat ile İlgili Yasaklama Kararı Oyun Endüstrisini Etkileyebilir

Trump’ın TikTok ve WeChat ile İlgili Yasaklama Kararı Oyun Endüstrisini Etkileyebilir


Beyaz Saray yetkilileri LA Times’a, Tencent ve WeChat ile ilgili icra buyruğunun yalnıca WeChat ile ilgili süreçleri engellediğini doğruladı.


Amerika Birleşik Devletleri Lideri Donald Trump, TikTok ve WeChat’in sırasıyla Çin’deki ana şirketleri ByteDance ve Tencent tarafından satılmadıkları takdirde ABD’de faaliyet göstermelerini yasaklayan bir buyruk hazırlamıştı.

CNN tarafından bildirilenlere nazaran, TikTok’un ana şirketi için verilen yasaklama buyruk, 45 gün sonra “gerekli kuralları sağlamazsa” ABD’nin yargı yetkisine tabi olan ByteDance Ltd. yasaklanacak.

Bunun yanı sıra Tencent’te bu yasaklamadan etkilenebilir. Tencent’in ABD şirketlerinde birçok yatırımı var. League of Legends ve Valorant’ın geliştiriciliğini yapan Riot Games’in büsbütün sahibi. Ayrıyeten Epic Games’te de büyük bir paya sahiptir. 

Ayrıyeten Tencent, Activision Blizzard, Clash of Clans’s Supercell ve Ubisoft’ta da büyük paylara sahiptir. Son periyodun en tanınan battle royale oyunları olan Call of Duty Mobile ve PUBG Mobile üzere oyunları da yönetmektedir.

Şu an için ABD’de bu şirket ve uygulamalara ne olacağını ve bunun oyun sanayisini genel olarka nasıl etkileyeceğini kestirim etmek sıkıntı olsa da, Gamer.Com.Tr takımı olarak mevzuyla ilgili gelişmeler epeyce sizlerle paylaşacağız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap