1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Tron Kurucusu Justin Sun, GameStop’ta 8 Milyon Dolar Kaybettiğini Doğruladı

Tron Kurucusu Justin Sun, GameStop’ta 8 Milyon Dolar Kaybettiğini Doğruladı

tron-kurucusu-justin-sun-gamestopta-8-milyon-dolar-kaybettigini-dogruladi-3TkykTuL

Tron‘un kurucusu Justin Sun, GameStop yatırımında 8 milyon dolar kaybettiğini doğruladı. WallStreetBets ile yükselen pay senetleri, Sun satın aldıktan kısa bir müddet sonra düştü. Lakin, meme’i çok değerli bulduğu için payları elinde tutmayı planlıyor.

Bir Decrypt haberine nazaran Tron’un kurucusu Justin Sun, GameStop paylarına yaptığı yatırımı hâlâ elinde tuttuğunu itiraf etti:

“Sanırım tutacağım. GME payı üzerinden para kaybetsem bile bunun bir paradigma değişikliği olduğuna inanıyorum. Geçmişte, hepimiz finansal analistlerin tavsiyelerine uyuyorduk ve artık beşerler kendi kararlarını verecekler.”

Sun, geçtiğimiz hafta GameStop’a 10 milyon dolardan fazla ve AMC paylarına ise 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. O vakitler, her iki pay senedi de Reddit kümesi WallStreetBets tarafından sırasıyla 314 dolar ve 15.5 dolar civarında süreç görerek etkin olarak yükseliyordu. Lakin, her iki varlığın fiyatı da kısa bir mühlet sonra düştü.

Sonuç olarak Sun, GME’den kalanların şu anda yaklaşık 2 milyon dolar kıymetinde olduğunu doğruladı. Bu da Sun’ın GameStop paylarında 8 milyon dolar kaybettiği manasına geliyor.

Bloomberg’e konuşan Tron’un kurucusu, topluluk odaklı eğilimlerin değerini de tekraren vurguladı ve Elon Musk’un “meme kültürünün temsilcisi” olduğuna dikkat çekti. Sun şunları söyledi:

“Elon Musk yalnızca bir şirketin CEO’su değil, birebir vakitte bu tıp bir göğüs kültürünün temsilcisi ve bu cins yeni kuşak hareketin temsilcisi. Gelecekte bu cins topluluk odaklı eğilimler, şirket CEO’larının toplulukla ve hayran kitleleriyle daha fazla ilgilenmesini gerektirecek.”

Sun, son vakitlerin tanınan uygulaması Clubhouse’ın mahallî bir versiyonunu oluşturacağını da açıkladı. Çinli kullanıcılar şu anda Clubhouse’a erişemiyor ve yakın bir gelecekte ise uygulamanın resmi olarak yasaklanması bekleniyor:

“Clubhouse, insanların toplumsal ağlarını genişletmeleri için çok tesirli bir yol. Lakin elbette, her ülkenin kendi düzenlemeleri var. Bu nedenle içeriği belirlemeye ve yönetmeye yardımcı olmak için katiyetle bu tıp bir kontrol sistemine sahip olacağız.”

Sun, kendi tavsiyesini takiben, Tron’u daha “meme dostu” bir para olarak tanıtmak için daha fazla ünlüyü işe almayı planladığını ekledi:

“Meme, kripto para dünyasında çok kıymetlidir. Çok az kişi bunu anlıyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap