1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Trader’lar Bakın Şimdi Ethereum’da Hangi Seviyelere Oynuyor!

Trader’lar Bakın Şimdi Ethereum’da Hangi Seviyelere Oynuyor!


Artık ETH‘nin 5.000 dolara ulaşacağına inanan traderlar, düşük riskli opsiyon stratejisini uzun bir yükseliş bahsi yapmak için kullanabilirler. Ethereum (ETH)’da bullish olmak, token son 30 günde %60 kazandığı için son vakitlerde meyvesini verdi. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının harikulâde büyümesi, muhtemelen kurumsal yatırımcılardan gelen akışı körükledi ve son Londra hard forku, tokenin günlük net ihracını büyük ölçüde azaltan bir fiyat yakma sistemi uyguladı.

Ethereum ve London Hard Forku

Kriptokoin.com olarak daha öncede belirttiğimiz üzere, Ethereum şimdi büsbütün deflasyonist bir varlık olmasa da, yükseltme Eth2’nin önünü açtı ve ağın klâsik madenciliği terk etmesi ve yakında PoS konsensüsüne girmesi bekleniyor. Ether, fiyatlar makul bir eşiğin ve ağ bahis düzeyinin üzerinde kaldığı sürece biraz deflasyonist olacaktır. Son ralli ışığında, Ether’in 5.000 doların üzerine çıkması için hala günlük alım hareketleri var, lakin en optimist yatırımcılar bile, yıl sonundan evvel mevcut 3.300 dolar düzeyinden %90’lık bir rallinin mümkün görünmediğini düşünüyor.

Kripto para piyasası, Amerika Birleşik Devletleri Virginia Temsilcisi Don Beyer’den gelen potansiyel düzenlemeye olumsuz reaksiyon verirse, bir güvenlik ağına sahip olmak daha ihtiyatlı görünebilir. Erken basamaklarında olmasına karşın, “Kripto Para Piyasası Yapısı ve 2021 Yatırımcı Müdafaa Yasası” teklifi, Banka Kapalılığı Yasası kapsamında tüm kripto paralar ve kripto para menkul değerleri için düzenleyici gereklilikleri resmileştirmeyi ve her ikisini de “parasal araçlar” olarak sınıflandırmayı amaçlamaktadır.

Artışı sınırlayarak kayıplarınızı azaltın

Kripto paralar için var olan kalıcı düzenleyici riskler göz önüne alındığında, karları yıl sonuna kadar 5.000 dolara kadar maksimize eden ve birebir vakitte kayıpları 2.500 doların altında sınırlayan bir strateji bulmak, yatırımcıları her iki senaryoya da hazırlayacak ihtiyatlı ve uyumlu bir karar üzere görünüyor. Bunu yapmanın, bullish bir sonuç elde etmek için yavaşça eğik olan “Iron Condor” opsiyon stratejisini kullanmaktan daha güzel bir yolu yok.

Alım seçeneği, alıcıya gelecekte sabit bir fiyattan bir varlık edinme hakkı verir. Bu ayrıcalık için alıcı, prim olarak bilinen bir peşin fiyat öder. Alım opsiyonunun satılması ise kripto fiyatına olumsuz bir maruziyet yaratır. Satım opsiyonu, alıcısına bir varlığı gelecekte sabit bir fiyattan satma ayrıcalığı sağlar, bu da aşağı istikametli bir muhafaza stratejisidir. Bu ortada, bu enstrümanı satmak, fiyatın yükselmesine neden olur. “Iron Condor” temelde hem alım hem de satım opsiyonlarını tıpkı son fiyat ve tarihte satar.

Azamî kâr, potansiyel kayıptan 2,5 kat daha büyüktür

Alıcı, 3.520 dolarlık alım ve satım opsiyonunun 0.50 kontratını tıpkı anda kısa devre yaparak (satarak) süreci başlatacaktır. Akabinde, alıcının 4.000 dolarlık seçenekler için prosedürü tekrarlaması gerekiyor. Çok fiyat hareketlerinden korunmak için 2.560 dolarlık bir esirgeyici satış fiyatı kullanılır. Sonuç olarak, kalan kontratlar için ödenen fiyata bağlı olarak 1.47’lik kontrat gerekli olacaktır.

Son olarak, Ether‘in fiyatının 7.000 doların üzerine çıkması durumunda, alıcının stratejinin potansiyel kaybını sınırlamak için 0,53 alım opsiyonu kontratı alması gerekecek. Üstteki örnekteki mukavelelerin sayısı azamî ETH 0,295 karını ve potansiyel ETH 0,11 kaybını hedeflese de, birçok türev borsası 0,10 mukaveleye kadar düşük siparişleri kabul eder. Bu strateji, Ether, mevcut 3.100 dolar fiyatının %10,5 altında olan 2.774 dolar ve 31 Aralık’ta 5.830 dolardan süreç yaparsa net bir çıkar sağlar. “Iron Condor” çarpık versiyonunu kullanarak, bir yatırımcı, Ether fiyat artışı yıl sonuna kadar %88’den düşük olduğu sürece kâr edebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap