1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Tinder kullanıcılarına kötü haber! Kimlik doğrulama özelliği geliyor

Tinder kullanıcılarına kötü haber! Kimlik doğrulama özelliği geliyor

tinder-kullanicilarina-kotu-haber-kimlik-dogrulama-ozelligi-geliyor-Wxc3YnsV

En popüler flört uygulamaları arasında yer alan Tinder, yeni bir uygulamaya geçiyor. Daha önce sadece Japonya’da kullanılan kimlik doğrulama özelliği şimdi tüm Tinder kullanıcıları için geçerli olacak. Kimlik kartları ile profillerini doğrulayan kişiler özel bir rozete sahip olacak.

İnternetteki en yaygın problemlerden biri sahte kimlik. Özellikle flört uygulamalarında sıklıkla karşılaşılan bu problem için Tinder’ın artık bir çözümü olabilir. Hesapların kötüye kullanımının önüne geçilmesi açısından yeni bir uygulama ile artık kullanıcılar kimlik kontrolü yapacak.

Tinder, kimlik doğrulama özelliği getiriyor

Kimlik doğrulama yapmış kişilerin artık gerçekte kim olduklarıyla ilgili akıllarda bir soru işareti kalmayacak. Tabi bu durum tamamen isteğe bağlı olacak. Profilinizi kimlik doğrulaması yapmadan da kullanabileceksiniz. Tabi bu sizin profilinizin inanılırlığını düşürecektir. Kimlik doğrulama özelliği ile rozet sahibi olan kullanıcılar platformda daha inandırıcı bir profil çizecek.

Böyle bir uygulamaya geçilmesinin en önemli sebeplerinden biri sosyal medyadaki dolandırıcılık suçlamaları. Gittikçe artan dolandırıcılık ve sahte hesaplar yüzünden insanlar her gün farklı problemlerle karşılaşıyor. Sosyal medya devinin amacı da profilini daha güvenilir bir hale getirmek.

Şirket, “Kimlik Doğrulaması için gerçekten adil bir çözüm oluşturmak zorlu ancak bu uygulama kritik bir güvenlik projesi. Yeni yaklaşımımızı bilgilendirmek için topluluklarımızın yanı sıra uzmanlardan yardım bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap