1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Tether’in Bankası Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Açıkladı

Tether’in Bankası Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Açıkladı

tetherin-bankasi-bitcoine-btc-yatirim-yaptigini-acikladi-a8rYtibP

Tether’in bankası Deltec Bank & Trust, kripto para ünitesinin fiyatı 9300 dolar civarındayken müşteri fonlarını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını açıkladı.

Tether’in Bahamalar merkezli bankası Deltec, Perşembe günü müşteri fonlarını Bitcoin‘e (BTC) yatırdığını duyurdu. Deltec Bank & Trust Baş Yatırım Sorumlusu Hugo Rogers tarafından görüntüde yapılan duyuru, teorik olarak dolar dayanaklı olması gereken USDT stablecoin‘inin nakit ve “nakit benzerleri” ile desteklendiğinin duyurulması açısından başlarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Rogers görüntüde, şu sözleri kullandı:

“Müşterilerimiz için yaklaşık 9300 dolardan Bitcoin satın aldık, bu seçimin 2020 için güzel bir seçim olduğunu gördük. 2021 için de buna devam etmeyi bekliyoruz.”

Öte yandan Tether genel danışmanı Stuart Hoegner, Deltec’in hala Tether’in bankası olduğunu doğruladı. Deltec, Tether’in bankada 1.8 milyar doların biraz üzerinde bir ölçü tuttuğunu mektupla açıklamasının akabinde manşetlerde yerini almıştı. Bu bahsedilen ölçü o sırada sirkülasyondaki USDT (-% 0,21) ölçüsüyle neredeyse birebirdi. Bir Deltec yöneticisi daha sonra imzasız olan mektubun gerçek olduğunu doğruladı.

Yorum Yap

Yorum Yap