1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Telegram Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır?
Trendlerdeki Yazı

Telegram Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır?

Telegram-Mavi-Tik-Alma

Yakın zamanda Telegram’ın başlattığı girişim sayesinde nihayet şu soruya ayrıntılı bir şekilde cevap verebiliyoruz: Telegram’da mavi tik nasıl alınır? Sosyal medya pazarlamasının bu son yıllarında, birçok kişi botları, kanalları veya grupları için Telegram’da onaylı hesap işaretini nasıl alabileceklerini araştırıyor.

Telegram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Telegram’daki Mavi Onay İşareti alabilmenin belirli gereksinimleri vardır, şimdiye kadar yalnızca telegram robotları, kanalları ve telegram ekibinden kişiler mavi onay işaretine sahipti ancak bundan sonrası için sizde mavi onay işaretine sahip olabilirsiniz. İşte Telegram Mavi Tik alma için gereksinimler ve adımlar:

 • Öncelikle şu(TikTok, Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, VK, Snapchat) platformlardan en az iki tanesinde doğrulanmış hesabınız olması ve bu hesaplardan telegram kanalınıza link vermiş olmanız gerekiyor. Örneğin onaylı bir twitter hesabım varsa link kısmına en azından onaylanana kadar telegram kanal bağlantınızı eklemeniz gerekiyor.
 • Yukarıda şartı sağlıyorsanız yapmanız gerekenler çok basit öncelikle telegramda @VerifyBot‘u aratıp /start komutuyla botu başlatıyoruz.
 • Ardından bot bizden onaylatmak istediğimiz hesabın kullanıcı adını istiyor. @kanaliminkullaniciadi gibi girip gönderiyoruz.
 • Bot gönderdiğimiz bağlantının doğru olup olmadığını teyit etmek için bize kanal adını gönderiyor. Eğer doğruysa devam etmek için Continue Now seçiyoruz.
 • Bundan sonraki ekranda ise bizden TikTok, Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, VK, Snapchat platformlarındaki doğrulanmış hesaplarımızın linklerini istiyor. Sırayla seçerek gönderiyoruz.

Son Güncellemeler İle Mavi Tik Rozeti Alabilme Kriterlerine Neler Eklendi?

 • Mavi tik şu anda yalnızca kanallar için geçerlidir.
 • Kişinin grubu ve hesabı mavi tik almayı içermez / çok önemli bir kişi değilse.
 • Kanalınız önemli olmalı (sahte üyeler kabul edilemez, ancak gerçek üye sayısı azsa sorun yok)
 • Kanalınız telegrama, pornografiye, dine vb. karşı olmamalıdır.
 • Kişisel veya iş fotoğrafınız Telegram kanal profilinize eklenmelidir (mavi onay işareti aldığınızda)

Telegram Mavi Tik Alabilmek İçin Alternatif Yöntemler

Twitter, Facebook, Instagram veya YouTube’da doğrulanmış bir profiliniz yoksa alternatif olarak Wikipedia’dan kanalınıza gelen bir bağlantı olması gerekiyor. Ancak bunun nasıl yapıldığına dair telegram tarafından yayımlanmış bir yayın bulunmuyor.

Telegram Mavi Tik Rozeti

Dünyanın en ünlü telegram kanallarından bazılarının hesap adlarının yanı sıra, Telegram’larında hesaplarının gerçekliğini gösteren benzersiz bir mavi tik işaret vardır. Telegram’da mavi onay işareti olan profiller veya hesaplara Doğrulanmış Hesaplar denir. Herkes için geçerli olan genel bir yönerge vardır ve herkes Mavi Tik Rozetini alabilir.

Doğrulanmış Bir Telegram Hesabı Ne Anlama Gelir?

Bu, Telegram’ın bir botun, kanalın veya grubun gerçek ve güvenilir olduğunu onayladığı anlamına gelir. Gerçek hesapları sahte hesaplardan ayırt etmeye yardımcı olur.

Not: Doğrulama, Telegram’da herhangi bir ek özellik sağlamaz. Bu, kanalınızın resmi olduğunu göstermenin yollarından biridir.

Botun, kanalın veya grubun adının yanında rozet ve mavi simge varsa Telegram size halihazırda sahip olduğunuz limitlerden daha fazlasını sunmuyor. Kaynaklar her zaman aynı kalır, değişen tek şey, kullanıcılarınızın resmi kanalınız olduğundan emin olabilmenizdir.

Adınızı değiştirirseniz Telegram’daki Mavi Tik Rozetine ne olur?

Botun, kanalın veya grubun adını değiştirmeye karar verirseniz, dikkatli olmanız gerekir. Çünkü adını veya kısa bağlantısını (t.me/program) değiştirmeniz önerilmez.

Ancak bu bilgileri değiştirmeniz gerekirse, önce doğrulama durumunu kaldırabilir, ardından bot @VerifyBot’a girip / unverify komutunu vermeniz gerekir. Rozeti kaldırdıktan sonra, adı ve yeni kısa bağlantıyı oluşturup. İş tamamlandıktan sonra tekrar test talebinde bulunabilir ve için tekrar Telegram’da rozet alabilirsiniz.

Telegram’da mavi tik rozeti nasıl alacağınız hakkında bilmeniz gereken şeyler bunlardır. Bu bilgiler sayesinde rozeti alabileceğinizi ve Telegram tarafından doğrulanabileceğinizi umuyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap