1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Teknolojik cihazlarda sık rastladığımız sorunlar ve çözümleri!

Teknolojik cihazlarda sık rastladığımız sorunlar ve çözümleri!

teknolojik-cihazlarda-sik-rastladigimiz-sorunlar-ve-cozumleri-j3g4NelT

Günlük yaşantımızın bir parçası olan elektronik cihazlarda karşılaşabileceğimiz olası sorunlar ve pratik olası çözümleri. İşte listemiz.

Bir Türk Klasiği: Kapat aç düzelir!

Ne gariptir ki bir çok seferde işe yarar bu çözüm. Bilgisayarlar, Cep telefonları, Akıllı saatler, Hatta akıllı olarak adlandırılan her alet için geçerli gibi görünüyor bu çözüm. Bazen ön belleğin dolması, sabit disk sorunları, biriken akım, bataryadan kaynaklı küçük çaplı sorunlar ve bir çok yazılımsal sorunları çözebiliyor bu aksiyon. “Bir kapatıp aç”. Uzmanların bile tam olarak sebebini anlayamadıkları sorunları çözebilirsiniz bu yolla. Unutmayın. Ne zaman işinize yarayacağı belli olmaz.

Yazılım güncellemelerini kontrol edin

PC oyuncularının artık aşina oldukları, özellikle bu alanda ekran kartı sürücülerinin çok önem arz etmesinden dolayı, artık bir alışkanlık oldu. Artık her teknolojik cihazda çok detaylı bir yazılım olduğundan sürekli iyileştirmelere ihtiyaç duyuyoruz. Yazılımsal olabilecek bir çok sorunu çoğunlukla güncellemelerde giderdikleri gibi, tabi ki yeni sorunlara yol açma ihtimali de yok değil. Ama yine de yeni özellikleri kullanma ve elektronik cihazınızın olası en iyi halinden faydalanabilmek için bizim önerimiz, güncel kalmanız yönünde.

Fabrika ayarlarına dönme

Geçmişte Bilgisayar ortamında “Format” olarak adlandırdığımız aksiyon aslında bir noktada. Sadece daha kolayı diyelim. Özellikle cep telefonlarında bazı yazılımsal hatalar güncellemeler ile de giderilemiyor. Bazen yüklenen üçüncü parti uygulamalar, bazen kullanım alışkanlıklarımız telefonumuzda bazı şeyleri kökünden bozabiliyor. Çoğunlukla küçük sorunlar olsa da, o sorun orda ve siz biliyorsunuz. Fabrika ayarlarına geri dönme bir çok zaman çözüme ulaştırabiliyor. Bu yöntem aynı zamanda akıllı cihazınızı bir başkasına devrederken de başvurduğunuz yöntem. Size ait bütün bilgilerin silindiğinden emin olun.

Bluetooth Sorunları

Belkide Bluetooth Teknolojisinin kaşifi bile anlayamaz heralde bazı garip Bluetooth sorunlarını. Kısa mesafe alanlarda data transferine yapmamızı sağlayan teknoloji, hayatımızın bir çok noktasında bizimle. Geçmişte resim, müzik dosyaları transferinde daha kolay gibi görünüyordu sanki her şey. Şimdi akıllı saatlerden, kulaklıklarımıza hatta evimizde ampüle kadar Bluetooth kullanıyor. Aslında bazen sorunun sebebi de bunlar. Çoğu zaman aslında havada o kadar radyo dalgası bulunuyor ki, sorun yaşamamak mümkün değil. Benzer sorunlara çözüm genelde, Bluetooth kapatıp açma, bağlanmış cihazınızı unut seçeneği ile yeniden bağlama coğunlukla çözüme ulaştırabiliyor. Günümüzde popüler olan AirPods gibi kablosuz kulaklıklar ise en sık bağlantı sorunları yaşanan cihazlar. İki ayrı cihazı senkron olarak Bluetooth üzerinden çalışma prensibi teknolojik olarak yeni sayılabilecek konumda. Kulaklığınızı güncellemek ve Kaynak cihazınızı güncellemek yine bu sorunların çözümünde yardımcı rol oynuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap