1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Stüdyo Ekipmanlarında Ses Kartı ve Midi Klavye’nin Önemli

Stüdyo Ekipmanlarında Ses Kartı ve Midi Klavye’nin Önemli


Teknik olarak açıklayacak olursak şayet bu eserleri tabiatta birinci formuyla var olan ve üretilen analog tüm ses dalgalarını dijital ortamlara kaydetmeye yahut dinlemeye yarayan tüm elektronik aygıtta mevcut olan ünitedir. Pekala bu eser bu süreç sırasında ne yapmaktadır. İşte tamda bu noktada ses dalgalarını bağlı olduğu aygıt aracılığıyla dijital seslere çevirme sürecini yapmaktadır. Neden buna muhtaçlık duyuyoruz sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim… Her insanın irtibat için kullandığı bir lisanı olduğu üzere teknolojik araçlarında bir kulağı ağzı olmadığı için havadaki titreşimlerle iletilen ses dalgalarını yakalayarak onları elektronik aygıtların anlayabileceği bir lisan olan dijital yani sayısal seslere dönüştürmek zorundadır. Bu dönüştürmeye çevirmede diyebiliriz bilmediğimiz bir lisanda konuşan bir insanın cümlelerini duyabilmemiz, depolayabilmemiz yada aktarabilmemiz için kendi sahip olduğumuz lisana çevrilmesi gerekmektedir. Ve düşününki ne kadar güzel bir mütercim yahut tercümanımız varsa bize yabancı gelen sesleri o kadar sağlıklı ve verimli halde algılayabileceğimiz üzere ne kadar kaliteli ve yüksek performansta ses kartı sahibi iseniz o kadar kaliteli ve verimli sesler algılayabilir yahut aktarabilirisiniz. Bu aygıtlar ilişkili bir biçimde kullanıldığı öteki aygıtlar ile performans açısından uyumlu olarak kullanılmalıdır. Zira epey yüksek özelliklere sahip bir ses kartınız olsa dahi sesi yakalayan mikrofon, müzik aleti ve gibisi aygıtınız berbat ise mevcut sesi en uygun biçimde eksik bir halde çevirse dahi ses kartınız mevcut ses kalitesiz olduğu için mevcut sesin kalitesine oranla size performans sunabilecektir. Epeyce gereksinimlerine göreyeterli düzeyde ses ekipmanlarına sahip iseniz kaliteli ve sağlam bir ses kartı eseri olarak benim size tavsiyelerim Last voice Fast Track ve Midex Msx-22Pro eserleridir bu iki marka ve model hayli elverişli üst düzey kaliteli ve net sesler sunmak için hazırlanmış yeni jenerasyon aygıtlardır.

Ses Kartı Modellerini İncelemek İçin https://www.yonkamuzikmarket.com/ses-kartlari

Midi Klavye

Midi klavye son yılların en tanınan mesken ve stüdyo ekipmanlarından biridir. Epey yaygın bir biçimde kullanılmakta olan bu aygıtlar genel itibariyle piyano stili eserlerdir. Bu aygıtları kullanmaya başlamak için rastgele bir ses kartına gereksinim duymadan direkt olarak bilgisayar ve gibisi bir aygıtınıza usb aracılığıyla bağlayarak kullanabilirsiniz. Çoğun modelinde direkt olarak bu aygıttan ses alamazsınız zati bu aygıtların sunduğu ses ve efektlerin kalitesi de dijital ortamda daha âlâ ortaya çıkmaktadır. Bir çok kişi çeşitli sebeplerden ötürü bu eserleri kullanmaktadır.Kullandıktan sonra vazgeçemeyeceğiniz hayli kullanışlı olarak bu eserler hazırladığınız bir görüntü, müzik ve gibisi projenizde sizlere profesyonel boyutta epeyce çeşitli sesler sunacaktır. Kullanım sonunuz ve bu harika eserlerden üretebileceğiniz kusursuz sesler yalnızca hayal gücünüz ile sonludur. Her geçen gün daha yaygın bir halde talep edilmekte olan bu eserler dünya çapındaki birçok müzik aleti ve ses sistemleri üreticilerinin epeyce eğilim gösterdiği birbiri ile sıkı rekabete girerek yeni jenerasyon öncü eserler üretebilmek için araştırmalar yaptığı eserlerin başında gelmektedir. Genel olarak stüdyolarımızda tercih ettiğimiz midi klavye, müzik enstrümanı dijital orta yüzüdür. Esasen bağlantı aracı olan bu eserler sesi üretmesi için kullandığınız buton aracılığıyla bastığınız butona karşılık gelen nota yahut sesi dijital kodlar aracılığıyla bilgisayarımıza iletir ve daha sonra ise üretilen bu dijital sesi kayıt ve gibisi birçok projemizde kullanmakla birlikte direkt olarak bilgisayar aracılığıyla yada kulaklık ve gibisi bir elektronik aygıtla dinleyebiliriz.Ürününüz üzerinde bulunan konsoldaki tuş ve gibisi nesnelere bilgisayarınızdan vazife atamaları yaparak istediğiniz biçimde kullanabilirsiniz. Harika efektler ve sesler ile sizleri hayli sık bir halde şaşırtacak seviyede performanslar ve kayıt imkanı sunan bu eserleri satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç öge var. Kendi üzerinde mevcut efektleri artıp azalan tuş sayıları denetim butonları ve daha birçok çeşitli özelliğe sahip yeni kuşak birçok eser bulunmaktadır. Bence bir midi klavye satın almadan evvel kullanım seviyeniz ve maksadınız doğrultusunda bütçenize en uygun sağlam bir markadan eser tercih etmenizdir. Benim ise size tavsiyem ise Midex MDK-39PLUS,Midex MDK-61PLUS ve Midex Küçük Keyboard eserleridir. Zira Midex markası son yıllarda kullanıcısını her açıdan epeyce şad eden performans eserleri üreten ve süper özelliklerinin yanı sıra şık dizayna sahip kullanışlı eserler sunmaktadır.

Midi Klavye Modellerini İncelemek İçin https://www.yonkamuzikmarket.com/Midi-Klavye

Kulaklık

Kulaklık aslında küçük bir hoparlördür. Bildiğiniz üzere hoparlör kaynaktaki mevcut dijital sesi yahut anlık olarak üretilen ses dalgalarını yakalayıp dijital seslere çevirdikten sonra istediğimiz şiddette dinlememize yarayan elektronik eserdir. Düşünsenize on binlerce kişinin bulunduğu bir açık alanda verilen bir konserde hoparlörler olmadan sesi ne kadar uzağa verimli bir halde iletebilirdik. İşte bu ve gibisi noktalarda kullanılmak için geliştirilen eserlerdir.Kulaklık ise ismi üzerinde kulağımıza takılan yalnızca şahsa özel ses vermek için hazırlanmış olan küçük hoparlördür. Gerek bir sahnede, gerekse bir röportaj anında hatta stüdyolarımızda çeşitli sebeplerle kullanılan çağımızın en bilindik eserlerinden biridir. Hatta son yıllarda akıllı telefonlarla birlikte çalışan konfora dayalı yüksek performanslı elverişli eserlerinde hayatımıza girmesiyle artık bu eserleri her anımızda kullanmaktayız. Mevcut eserimize oranla kullanım kolaylığı ve performanslara hamile olan bu elektronik aygıtları satın almadan evvel size dikkat etmeniz gereken birkaç tavsiye vermek istiyorum. Gereksiniminiz olan bir kulaklık satın almadan evvel uzun vadede size hizmet verebilecek kaliteli ve katiyetle kullanım emelinize nazaran bir eser tercih etmenizdir. Tabiki de kaliteli ve konforlu kullanışa sahip uzun vadede performans sunabilen bir eseri esaslı ve muteber bir markada bulabilirisiniz. Benim ise size bu hususta kulaklık tavsiyem Superlux hd6688 ve Akg k52 modelleridir. Kullanım hedefi ve kullanıcısından aldığı tam not ile hayli beğeni toplayan sağlam ve kaliteli eserlerdir. Bu harika eserleri satın alırken sağlam ve bu alanda profesyonel düzeydeki esaslı firmaları tercih ediniz. Profesyonel ve muteber, üretici ve tedarik firması olarak kapsamlı araştırmalarım neticesinde www.yonkamuzikmarket.com‘dan gönül rahatlığı ile tüm ses ekipmanlarınızı satınalabilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum Yap