1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Stoneshard RPG Steam’de Hızla Yükseliyor

Stoneshard RPG Steam’de Hızla Yükseliyor


Steam’de neredeyse her gün, düşük kalitede onlarca oyun çıkıyor. Vakit zaman, öteki daha az bedel gören oyunların ortasında hakikaten düzgün oyunlar bulunuyor. Stoneshard unutulanların yazgısını paylaşmıyor. Hem oyun hem de Ink Stains Games’ten yaratıcıları şu anda büyük bir pozisyona geldi. Geliştiriciler birinci muvaffakiyetlerini elde etseler de, 2015 yılında çıkardıkları 12 is Better Than 6 oyunundan sonra bu kadar tanınan olmayı beklemiyorlardı. Erken erişimdeki birinci çıkışından yalnızca 4 gün sonra, Stoneshard Steam’de 3.500’den fazla yorum aldı, bunların %76’sı ise olumlu. Buna ek olarak, geliştiriciler tepe etkinliğinde, oyunlarını birebir anda oynayan 10.700’den fazla kullanıcının olduğunu ve bu makaleyi yazarken giriş yapan kullanıcıların sayısının yaklaşık 7.000 kişinin belirlendiğini paylaştılar. Bu, bilhassa oyunun bu evresinde çok güzel bir sonuç ve bu muvaffakiyet uzun bir müddet devam edebilir.

Doğal ki, kullanıcılar hala geliştiricler tarafından daima olarak düzeltilen yanlışlarla karşılaşıyor. Şahsen ben yaklaşık 6 saat oynadıktan sonra, yalnızca bir yanılgıyla karşılaştım. Bu yanılgı bir yakın dövüş silahından menzilli bir silaha geçtikten sonra atış yapmama müsaade vermedi, lakin sıraya koymak bu sorunu çözdü. Stoneshard’ın geliştiricileri hakkında düzgün olan kıymetli şeylerden biri de oyuncular tarafından bildirilen yanılgıları süratle düzeltmeye çalışmalarıdır.

Oyunu satın almak için emin olamayanlar varsa, geliştiriciler Stoneshard: Prologue isimli fiyatsız bir demo yayınlamışlar. Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere bize oyunun ön öyküsünü oynama fırsatı veriyor.

Stoneshard’ın gidecek çok yolu var. Geliştiriciler, 2021 yılına kadar geliştirilecek oyun için planlarını paylaştılar. Gelecekte, yeni düşmanlar (özel düşmanlar dahil), yan misyonlar, daha fazla kasaba (şimdi yalnızca iki tane var) tanıtacak birçok değişiklik olacak. Ayrıyeten daha büyük bir harita gelecek. Halihazırda mevcut olan kimi mekanikler derinleştirilecek. Ink Stains Games misyona hazırsa, nitekim sağlam bir RPG oyunu elde edeceğiz.

Oyunun sistem ihtiyaçları:

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10 (64 bit)
  • CPU: Intel Core 2 Duo (veya daha iyisi)
  • RAM: 2 GB
  • GPU: GeForce 7600 (veya daha iyisi)
  • HDD alanı: 500 MB
Yorum Yap

Yorum Yap