1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. STALKER 2 Xbox Series X’e Geliyor

STALKER 2 Xbox Series X’e Geliyor


Microsoft’un Xbox Series X aktifliği sırasında şirket, Xbox Series X için bir STALKER 2 fragmanı sundu. Bu, konsollarda birinci defa bir kaygı oyununun birinci şahıs serisi oldu.

Şirket tarafından yayınlanan fragman, terk edilmiş bir oyun alanından sahipsiz bir yeraltı trenine kadar ürkütücü ortamlara genel bir bakış barındırıyor. Ayrıyeten fragmanda, otomobiller ve etraftaki tabiatın buruşması üzere anormallikler de yer alıyor.

Xbox blogunda yer alan bir duyuruda, stüdyo, bir hazine ve sır ayaran kirlenmiş bölgeye giren bir ödül avcısı olan STALKER olarak nasıl oynayacağını açıklandı. “Bölge” içindeki canavarlar simüle edilmiş bir dünyada yaşayacaklar ve birbirleriyle etkileşime girecekler. Ayrıyeten, seçimlerinize dayanan birçok farklı sonla dolu bir dallanma kıssası bulunuyor.

STALKER serisi, mutasyona uğramış yaratıklar, denetim için uğraş eden kümeler ve garip tabiat olaylarıyla dolu Çernobil felaketinin etkilendiği alanda geçiyor. Birinci oyun 2007 yılında piyasaya sürüldü, lakin seri 2009’dan beri hareketsizdi. STALKER 2’nin 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyun ayrıyeten PC’ye de gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap