1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Soyguncular Benzin İstasyonundaki Bitcoin ATM’sini Çalıp Kayıplara Karıştı

Soyguncular Benzin İstasyonundaki Bitcoin ATM’sini Çalıp Kayıplara Karıştı

soyguncular-benzin-istasyonundaki-bitcoin-atmsini-calip-kayiplara-karisti-TwHQi1Sa

Klasik ATM’lerle misal bir çalışma yapısına sahip olan Bitcoin ATM’leri (BTM) çok fazla nakit depolayabiliyorlar. Bu nedenle Bitcoin ATM’leri son periyotta soyguncuların beğenilen amaçları ortasında yer alıyor.

Lokal medya organında yer alan rapora nazaran ABD’nin Kentucky eyaleti hudutları içerisinde yer alan Lexington kentindeki bir akaryakıt istasyonuna giren soyguncular Bitcoin ATM’sini gaye aldı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamaya nazaran Bitcoin ATM’sinin hiçbir biçimde sabitlenmemiş olması da soyguncuların işini daha da kolaylaştırdı. Olayın failleri, gri bir pikapla olay yerinden fark edilmeden kaçmayı başardı. Polisin Bitcoin ATM’si soyguncularını yakalayabilmek için kâfi delile sahip olup olmadığı ise bilinmiyor.

Klasik ATM’lere kıyasla daha kolay lokma olarak görülen Bitcoin ATM’leri, çoğunlukla rastgele bir yere sabitlenmeden kullanılıyor.

Her ne kadar son periyotta Bitcoin ATM’lerine yönelik bir çok taarruz ve hırsızlık teşebbüsü gerçekleştirilse de Bitcoin ATM’lerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. CoinATMRadar datalarına nazaran şu anda dünyanın dört bir yanında 14 bini aşkın Bitcoin ATM’i bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap