1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. SHIB ve DOGE Fiyatı Dar Aralıkta Sıkıştı: Neler Olabilir?

SHIB ve DOGE Fiyatı Dar Aralıkta Sıkıştı: Neler Olabilir?


Dogecoin ve Shiba Inu, daha güzeli yahut daha berbatı için birlikte sıkışmış görünüyor. Dogecoin, Aralık 2013’te bir latife göğüs tokeni olarak hayata başladı. Yükselen kripto pazarının geri kalanına yetişmeye başladığı Ocak 2021’e kadar çok sessiz bir hayat sürdü. Shib coini ise, Dogecoin’e latife bir karşılık olarak Ağustos 2020’de hayata başladı. Kriptokoin.com okurlarınca bilindiği üzere, bazen Dogecoin katili olarak anılıyor piyasada.

SHIB performansı

Pek çok broker bu yeni parayı listelemiyordu, lakin bu yıl Mayıs ayının başında yükselmeye başladığında bu durum değişti. Lakin, yaklaşık iki hafta süren kısa vadeli yükselişin akabinde, SHIB/USD, haftalık grafikte baş aşağı bir mum çubuğu oluşturduktan sonra Mayıs ortasında geri döndü – bu, yükselişin akabinde aşağı taraflı bir dönüş sinyaliydi.

Yani, kağıt üzerinde düşman kripto para üniteleri iken, misal biçimde reaksiyon veriyorlar. Bu benzerlik, izleyen aylarda arttı, zira artış ve akabinde Mayıs ayındaki geri dönüş, tüm kripto pazarında gerçekleşti. Birçok kripto para ünitesindeki düşük düzeyler sabit kalırken, hatta birtakım durumlarda daha da yükselirken, Dogecoin ve Shiba Inu, ilgili günlük grafiklerinde gösterildiği üzere Haziran ayından bu yana düşüş gösteriyor.

Doge tokeni, üstteki 50 SMA ve alttaki 200 SMA ortasında sıkışıyor. Her iki grafikte de bir üçgenin oluştuğunu görebiliriz. Dogecoin’de, hareketli ortalamalar bir üçgen oluşturuyor, 20 SMA (gri) ve 50 SMA (sarı) en üstte direnç vazifesi görerek fiyatı aşağı iterken, 200 SMA (mor) dayanak misyonu görüyor.

Shiba Inu için üçgen çok daralıyor

Shiba Inu’da, 20 ve 50 SMA, zirvede direnç misyonu görerek bu kripto para ünitesini aşağı gerçek iterken, alt kısım bir trend çizgisi tarafından sağlanıyor. Bu üçgenlerin, fiyat hareketi her ikisi için de düşüş eğiliminde görünse de, ikisi ortasındaki bir öteki benzerlik de yakında her iki tarafta de bir kırılmaya işaret ediyor olması.

Bunun yanı sıra, kripto piyasasının birçok son üç hafta içinde birtakım yeterli kazanımlar elde ederken, Dogecoin ve Shiba Inu bu fırsatı büyük ölçüde kaçırdı. Yani, bu da aşağıyı işaret eden öbür bir benzerlik. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki hassaslık güzelleşmeye devam ederse, hem SHIB/USD hem de DOGE/USD de yükselişe geçebilir. Fakat şimdilik düşüş eğilimi gösteriyorlar ve fiyat hareketi her ikisi için de neredeyse tıpkı görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap