1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SEC’in Yeni Başkanı Resmen Duyuruldu!

SEC’in Yeni Başkanı Resmen Duyuruldu!

secin-yeni-baskani-resmen-duyuruldu-8qjafu8j

ABD’nin seçilmiş Lideri Joe Biden, Pazartesi günü ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Gensler, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski lideri ve kripto para ünitesi alanını yakından inceleyen bir Wall Street emektarıdır. Gensler, ayrıyeten Biden’ın finansal siyaset çalışmalarını denetleyen geçiş takımının bir kesimi oldu.

Eski SEC lideri Jay Clayton, 23 Aralık’ta misyondan ayrıldı ve Elad Roisman süreksiz olarak Lider Donald Trump tarafından SEC lider vekili olarak atanmıştı. Coindesk’in haberine nazaran Biden son olarak SEC Başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Biden, Obama idaresi sırasında 2009’dan 2014’e kadar Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Komisyonu’nu yöneten Gary Gensler’ı Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık edecek adayı olacağını söylemişti. Lider seçilen Biden, “Bu yorulmak bilmeyen kamu vazifelileri, daha âlâ bir yapı inşa etmek için gündemimizin değerli bir kesimi olacak ve manalı bir değişiklik yapmaya ve ülkemizi ilerletmeye yardımcı olacaklarından eminim” tabirlerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap