1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SEC Komisyon Üyesi: Kripto Paralarda Netlik Lazım

SEC Komisyon Üyesi: Kripto Paralarda Netlik Lazım

sec-komisyon-uyesi-kripto-paralarda-netlik-lazim-6atiZwFH

ABD Menkul Değerler Kurulu (SEC) komite üyesi Hester Pierce, kripto paralar için açık regülasyonların gerekliliğine işaret etti.

Uzun vakittir kripto paraları destekleyen Pierce, açık bir formda belirtilmiş regülasyonlara gereksinim duyulduğunu belirtti.

“Kurumsal oyuncuların iştiraki, regülasyonları açık bir formda hayata geçirmemiz için baskı oluşturuyor.

Yeni idarenin taze bakışı ve regülasyonların açıklanması konusundaki açıklamalarla bir arada birçok aktör yeni bir bakış açısına sahip.”

Forkast News’a verdiği röportajda Pierce, SEC’in rolünün kripto paraları denetlemesinin şu anki regülasyonlarla sıkıntı olduğunu söyledi.

“Bizler, menkul değerin tarifinde çok geniş davranıyoruz. Bu yüzden birçok kişi kripto paraların nasıl menkul değer olarak tanınacağından emin değil. Ve birden fazla sorun buradan çıkıyor.”

Komite üyesi, 2021 yılında dairenin, halkın güvenliğin sonlarını daha âlâ çözmesine yardımcı olmak için başka düzenleyici kurumlarla daha fazla çalışabileceğini umuyor:

“OCC’nin hem 2020’de hem de 2021’de netlik sağlamak için kimi adımlar atması manasında bir ölçü ilerleme kaydettik ve ayrıyeten Wyoming üzere yerlerde netliklerin ortaya çıktığını gördük. SEC’in daha fazla netlik sağlamak için birkaç adım daha atacağını umuyorum.

Fakat, potansiyel olarak yasama organının ve kendi alanındaki makul soruları ele almak için başka ayrı çalışan ve daha sonra gerçekleşen kimi kurumlar ortası çalışmaların bir kombinasyonu olması gerektiğini düşünüyorum. bence daha fazla kurumlar ortası uyum yapabiliriz. “

Yorum Yap

Yorum Yap