1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung, iFixit’in Galaxy Fold İncelemesini Kaldırttı

Samsung, iFixit’in Galaxy Fold İncelemesini Kaldırttı

samsung-ifixitin-galaxy-fold-incelemesini-kaldirtti-h9zM6WYg

Pek çok akıllı telefonu modüllerine ayırarak mimarisini, dayanıklılığını ve tamir edilebilirliğini inceleyen iFixit, Samsung’un birinci katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Fold’u da incelemiş, aygıt hakkındaki olumlu ve olumsuz görüşlerini okuyucularına aktarmıştı. iFixit’in Galaxy Fold ile ilgili genel yorumu modüler bir iç yapıya sahip olduğu ancak kusurlu tasarımı nedeniyle bozulmaya ziyadesiyle müsait olduğu tarafındaydı.

Görünüşe nazaran Samsung, iFixit’in Galaxy Fold ile ilgili incelemesinden pek de mutlu kalmamış. Çünkü iFixit, Samsung’un talebi üzerine Galaxy Fold’un inceleme yazısını web sitesinden kaldırdı. iFixit’in hususla ilgili olarak yaptığı açıklamada Galaxy Fold’un bir ortakları tarafından kendilerine temin edildiği, Samsung’un kelam konusu ortaktan iFixit incelemesinin kaldırılması talebinde bulunmasını istediği bilgisine yer verildi.

iFixit ayrıyeten rastgele bir incelemelerinin yasal ya da öteki bir yol ile kaldırma yükümlülüklerinin bulunmadığını belirtirken, aygıtların daha güzel olmaları konusunda iş birliği gerçekleştirdikleri ortaklarına hürmetlerinden ötürü Galaxy Fold incelemesini kaldırdıklarını bildirdi. Samsung, iFixit’ten neden bu türlü bir talepte bulunduğu hakkında bir açıklamada bulunmadı fakat bu atılım, Galaxy Fold’un yine elden geçirileceği ve dizaynının değişeceği söylentilerinin güçlenmesine neden oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap