1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung Galaxy Fold’un Çıkış Tarihi Ertelendi

Samsung Galaxy Fold’un Çıkış Tarihi Ertelendi

samsung-galaxy-foldun-cikis-tarihi-ertelendi-9izeQORd

21 Şubat tarihinde tanıtılmasıyla bütün ilgileri üzerine çeken Samsung Galaxy Fold, birinci bakışta ziyadesiyle başarılı tasarlanmış ve yazılım giydirilmiş üzere görünen bir tablet akıllı telefon olarak karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta içerisinde toplumsal medyada paylaşılan ve tesirleri bir çığ üzere büyüyen Galaxy Fold'un ekran sıkıntıları ise Güney Koreli şirketin, katlanabilir aygıtının çıkış tarihini bir ay ertelemesine sebep olacak üzere duruyordu.

The Wall Street Journal'ın haberine nazaran beklendiği üzere de oldu. Samsung, Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefonunun çıkış tarihini net bir biçimde, en azından Mayıs ayına kadar, erteledi. Teknoloji devi şirketin bu erteleme kararını almasındaki en büyük etkenin ise incelenmesi için 3. şahıslara gönderilen aygıtların kullanılamaz hâle gelmesi olduğu varsayım ediliyor.

Teknoloji aleminde kelamı geçen Amerikan teknoloji haberleri ve medya ağı The Verge'ün incelediği Samsung Galaxy Fold aygıtın ekranının katlanan kısmında bir yumru oluşması ise erteleme kararındaki kırılma noktalarından birisi oldu. Aygıtta kalıcı bir hasar olmadığını belirten The Verge, oluşan yumrunun yaklaşık bir saat sonra resen kaybolduğunu da ekledi.

Fold'u inceleyen uzmanların birden fazla; resmi Twitter hesapları üzerinden, katlanabilir aygıtın bir ya da iki gün içerisinde çalışmayı durdurduğunu belirtti. Bunun üzerine açıklama yapan Samsung, oluşan yanılgıların kimilerinin, aygıtın üzerinde bulunan esirgeyici sinemanın kaldırılmasından kaynaklandığı söylemişti.

Ne var ki neredeyse 2.000 dolar fiyat etiketine sahip olan ve fonksiyonsuz hâle gelen öteki aygıtlar büsbütün üretici kusurundan muzdaripti. Hâlihazırda Çin aktifliğini iptal etmiş olan Samsung'un, İspanya ve Singapur etkinliklerini de iptal ettiği hakkında bilgiler de bulunuyor.

Yaşanacak olan gecikme içerisinde Güney Koreli şirketin katlanabilir akıllı telefonu üzerinde ağır bir mesai harcaması ve yanılgıları gidermek için çalışması bekleniyor. Bataryasındaki yanılgı sebebiyle iptal ettiği Galaxy Note 7 aygıtı üzere Galaxy Fold'u da iptal etmek zorunda kalması ise Samsung'un, olmasını hiç mi hiç istemeyeceği bir durum gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap