1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Sahte Cyberpunk 2077 Beta Katılım E-Postalarından Uzak Durun

Sahte Cyberpunk 2077 Beta Katılım E-Postalarından Uzak Durun


CD Projekt RED, bu e-postalar hakkında ikazını Twitter üzerinden gerçekleştirdi. Hem oyuncuları hem de içerik oluşturuculara paylaştığı gönderide, stüdyonun “reklam ajanları” üzere üçüncü bir tarafla hiçbir vakit bağlantı kurmayacağını söyledi. CDPR’nin sizinle bağlantıya geçmesi halinde her vakit resmi cdprojektred.com e-posta adresi üzerinden olacağını bildirdi.

Bu düzmece e-postaların alıcılardan, mümkün banka bilgilerinden, toplumsal güvenlik numaralarından ve bir halde finansal yahut toplumsal problemlere neden olabilecek hassas bilgileri aldığı düşünülüyor. Bu da bu mevzuyu daha da kıymetli hale getiriyor. Gelen e-postalarda yazılanları kabul etmeyin yahut size gönderdikleri rastgele bir şeye tıklamayın.

Düzmece Cyberpunk 2077 beta e-postaları olağanda Apple, Amazon yahut yakın vakitte satın aldığınız diğer bir kaynaktan gelmiş üzere görünen grafikler kullanan dolandırıcılar bu usulle kullanıcıların hassas bilgilerini elde etmeye çalışıyor.

CD Projekt RED, oyunun piyasaya sürülmesinden evvel bir Cyberpunk 2077 betası olmayacağını açık zati belirtmişti. Bu durum bilhassa çevrimiçi oyunlar dışında daha evvel hiçbir oyun için beta sürümü yayınlanmamasıyla aslında kendini kanıtlıyor.

Cyberpunk 2077’nin çok oyunculu moda sahip olacağı ilan edilmesine karşın, bu mod koronavirüs nedeniyle bilinmeyen bir tarihe kadar ertelendi. Bu nedenle Cyberpunk 2077 beta sürümü ile ilgili gelen e-postalar ne sunarsa sunsun, mutlaka gerçek değil.

Her iki durumda da CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 hakkında bizi uyardığı için cdprojektred.com’dan oyuna erken erişim içerikli bir e-posta alırsanız, bu e-postayı da görmezden gelin. Cyberpunk 2077, Xbox One, Playstation 4 ve PC için 19 Kasım’da piyasaya sürülecek ve gelecek jenerasyon sürümleri daha sonra gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap