1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. ROG, dünyanın ilk HDMI 2.1 sertifikalı 4K 120 Hz oyuncu monitörünü duyurdu

ROG, dünyanın ilk HDMI 2.1 sertifikalı 4K 120 Hz oyuncu monitörünü duyurduDEĞERLİ NOKTALAR

· Yeni ROG oyuncu monitörü, Allion Labs tarafından yapılan sıkı FRL testlerinden geçerek dünyanın HDMI 2.1 sertifikalı birinci ekranı oldu.

· Yeni ROG oyuncu monitörü 120 Hz’e ulaşan değişken yenileme suratlarıyla 4K oyunlar için 48 Gbps’e kadar bant genişliği sunuyor.

· ROG HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri 27 inç, 32 inç ve 43 inç modeller biçiminde yıl sonunda piyasaya çıkacak.

 

ASUS Republic of Gamers (ROG) bugün, yeni piyasaya çıkacak 43 inç oyuncu monitörünün, eser testleri konusunda uzman Allion Labs şirketi tarafından yapılan tüm ahenk ve onay testlerini geçerek HDMI 2.1 sertifikası alan birinci monitör olduğunu duyurdu.

Yeni jenerasyon konsollarla uyumlu olan yeni ROG monitör, HDMI 2.1 ile 120 Hz’e varan değişken yenileme suratlarıyla 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlükteki manzaralar için 48 Gbps’e kadar bant genişliği takviyesi sunuyor. Auto Low Latency özelliği, oyun konsoluna ekran süreç modunu denetim etme imkanı vererek içeriğe nazaran düşük gecikmeli yahut kaliteli olanlara öncelik tanıyor. Allion Labs’in yaptığı sıkı FRL (Fixed Rate Link) testleri arsında gelecek HDMI 2.1 aygıtlarıyla tam ahengi denetim eden FRL Elektrik, FRL Piksel Kod Çözme ve FRL Protokol testleri yer aldı.

Allion Labs Logo ve Donanım Onayından Sorumlu Lider Yardımcısı Brian Shih, “ROG, sertifika için bir HDMI 2.1 oyuncu monitörü gönderen birinci iş ortağı oldu. Dünyanın önde gelen test laboratuvarlarından biri olarak misyonumuz eserlerin ve hizmetlerin belli standartlarda olduğunu piyasaya çıkmadan evvel belirlemek. ROG ve bu çığır açıcı oyuncu monitörünün gösterdiği muvaffakiyetin bir kesimi olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Yıl sonunda yeni kuşak oyun konsollarının piyasaya çıkacak olmasıyla birlikte ROG, bu devir için HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri serisi hazırladı. Bu monitörler 27 inç, 32 inç ve 43 inç modeller halinde piyasaya sunulacak.

Oyuncu monitörlerinde dünyanın en önde gelen markalarından biri olan ROG, oyunculara çığır açan oyun görselleri sunan en gelişmiş ekran teknolojilerini sunmak için sonları zorlamaya devam ediyor. ROG; ROG Swift PG258Q 240 Hz oyuncu monitörü, ROG Swift PG43UQ 4K 144 Hz Digital Stream Compression (DSC) oyuuncu monitörü ve ROG Swift 360 Hz oyuncu monitörü üzere eserleri dünyada birinci kere piyasaya çıkaran marka oldu.   

Yorum Yap

Yorum Yap