1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

ripple-xrp-ve-sec-davasinda-neler-yasanabilir-dava-2023e-kadar-uzar-mi-x3HGMCZR

ABD’li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple muahedesinin mümkün senaryolarından bahsetti. Ona nazaran rastgele bir muahedeye varılmazsa, dava 2023’e kadar bile uzayabilir.

ABD’deki Hogan&Hogan hukuk ofisi avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan ön duruşmayla ilgili bir Youtube görüntüsünde SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, avukatlık tecrübesine dayanarak görüntüsünde tüm süreçlerin ne kadar süreceğini açıkladı. Öncelikle, Ripple ve SEC’in gönderilen dokümanlar hakkında soru sorabileceği gerçek bir tarih olan “keşif süreci”nin ehemmiyetini vurguladı. Bu evrede taraflar birbirinden karşılıklı olarak bilgi ve doküman talep edebilecek.

Hogan, SEC’in daha sonra Ripple’dan kripto paralarının detaylarını isteyeceğini açıkladı. Bu evre sekiz ila dokuz ay içinde tamamlanacak ve her iki tarafın avukatları mutabakatın sonucuna karar verecek. Her avukat sunulan dokümanları inceleyecek ve davayı kazanma mümkünlüğünü belirleyecektir. Bir sonuca varılırsa, her iki taraf da bir mutabakata varabilir. Argümanlara nazaran Ripple bahtını düşük görürse bu muahedeyi kabul edebilir.

2023’e Kadar Uzayabilir

Hogan’a nazaran ikinci seçenek ise keşif basamağında gerçekleşebilir. Burada her iki taraf da uzlaşma sağlayabilir. Üçüncü senaryo ise tahlile ulaşılmaması ihtimali üzerine. Şayet tahlile ulaşılamazsa, hadise Ekim 2021’e kadar sürebilir. “Pozitif hareket” için bir son tarih belirlenir. Lakin, 2021’in sonlarına yanlışsız özet bir karara varılabilir.

Son kademede, tüm taraflar ortasında bir mutabakata varılmazsa ve kaybeden taraf öteki bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap