1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Ripple ve Uniswap Tahminleri: Şimdi Neler Beklenmeli?

Ripple ve Uniswap Tahminleri: Şimdi Neler Beklenmeli?


Ripple (XRP) yatırımcıları nasıl bir inançlı stratejiyi takip etse daha âlâ olur? XRP, yükseliş momentumunun piyasada yok olması nedeniyle 28 Temmuz’daki sıçramadan yararlanamadı. Olumlu daha geniş piyasa ipuçlarına karşın, altcoin pahasında bir düşüş kaydetti ve 20 Haziran’ın en düşük düzeyi olan 0,70 dolara gerçek ilerliyordu. Uniswap’ın ise 23.4 doların üzerine çıkması piyasa için değerli bir gelişmeydi. Kriptokoin.com olarak artık bu iki kriptoya yakından bakalım.

Ripple (XRP) tahlili

Ripple, yazım sırasında, XRP 0,726 dolardan süreç görüyordu ve CoinMarketCap’in kripto sıralamasında altıncı sıradaydı. XRP’nin günlük grafiği şu biçimde:

XRP’nin Temmuz ayı sonunda 0,51 dolardan geri dönüşü, istikrarlı bir ralli için katalizördü, lakin 200-SMA (yeşil) daha da yukarıyı sınırladı. Son birkaç gün, fiyatın 0,779 dolarlık direncinden 0,70 dolarlık takviye düzeyine düştüğünü gördü. Alıcılar kelam konusu savunmaya geri dönerken, üst taraflı baskı öbür bir fiyat artışına yol açmadı. Analiste nazaran, grafiklerdeki zayıf piyasa momentumu ışığında, önümüzdeki birkaç gün, bir sonraki dalgalanma başlamadan evvel bir ölçü yatay hareketle sonuçlanabilir.

Ripple (XRP)’nin 28 Temmuz’daki yükselişi, mumları Bollinger Bantlarının üst bandına itti. Ne yazık ki, bu uzun bir ralliyi tetikleyemedi. Ayrıyeten, volatilite düşüşte olduğu için bu bantlar 12 saatlik grafikte birleşti. Taraflı Hareket Endeksi’nin +DI’si -DI üzerinde bir avantaj sağladı, fakat iki taraf da piyasa süreçlerine hakim olmadığı için birbirine yakındı.

Analist Saif Naqfi’ye nazaran, ayılar 0,70 doların altında bir kırılma başlatırsa, dayanak 20-SMA’sında (kırmızı) bulunabilir. Olası olmasa da, daha keskin bir düşüş 0,51 dolarlık takviyenin yine test edilmesiyle sonuçlanacak. Öte yandan, olumlu bir sonuç, XRP’nin 14 Temmuz‘daki en yüksek düzeyi olan 0.92’ye yöneldiğini görecektir.

Net bir istikametin olmaması, XRP’nin bir sonraki yörüngesini belirlemeyi zorlaştırdı. Fakat, daha geniş piyasa ipuçlarının bu hususta kelam hakkı olabilir. Bu ortada, traderlar için en âlâ strateji beklemek ve piyasayı gözlemlemek olacaktır. Bir durum açmadan evvel kilit düzeylerin ihlal edilmesini beklemek, ileriye dönük en uygun seçenek olacaktır.

Uniswap’a gelince

Uniswap‘ın 23.4 doların üzerine çıkması piyasa için değerli bir gelişmeydi. Bu, kripto para için 25,6 dolardan daha yüksek bir bedel yarattı ve yükseliş başlangıcını işaret etti. Üstelik, yazım vaktinde, birtakım işaretler, yükseliş trendinin şimdi kendini tüketmediğini gösteriyor üzereydi. Bu yazının yazıldığı sırada UNI, son 24 saatte %7,57 artışla 25.1 dolardan süreç görüyordu.

UNI’nin 24 Haziran’ın en düşük düzeyi 14 dolardan çıkan son rallisi, iki haftadan biraz fazla bir mühlet içinde %88’lik bir bedel artışına işaret etti. 23.4 doların üzerinde bir kapanış, daha yeni bir doruğa işaret etti ve önümüzdeki seanslarda uzatılmış bir ralli talihi sundu. Bir düşüş durumunda, altcoin medyan çizgi ve 22 Haziran düşüşünün %61.8 Fibonacci Uzantısı etrafında dayanak bulabilir. Analiste nazaran, bir sonraki adım başlatıldığında, maksat düzeyleri %78,6 (27,1 dolar) ve %100 (30,7 dolar) uzatma düzeylerinde olacaktır.

Nispi Güç Endeksi, boğaların yakın ve orta vadeli fiyatları denetim etmesi nedeniyle 21 Temmuz’dan bu yana 50’nin üzerinde bir durumda kaldı. Basın vaktinde 60’ın üzerinde bir okuma, alıcıların hala süreçlere hakim olduğunu ileri sürdü. UNI bir sonraki yükselişine hazırlanırken %78,6 (27,1 dolar) ve %100 (30,7 dolar) Fibonacci Uzantı düzeyleri hedefteydi. Analiste nazaran, bu türlü bir atılım yapmadan evvel, fiyat %61.8 Fib düzeyinde (24.28 dolar) bir dinlenme alanı bulabilir; traderlar tarafından özlenebilecek bir alan.

Yorum Yap

Yorum Yap