1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ripple ve SEC’ten Ortak Açıklama: XRP Davasında Uzlaşmaya Varılacak mı?

Ripple ve SEC’ten Ortak Açıklama: XRP Davasında Uzlaşmaya Varılacak mı?

ripple-ve-secten-ortak-aciklama-xrp-davasinda-uzlasmaya-varilacak-mi-7rDOZwSx

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Ripple, ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden federal yargıç Analisa Torres’e ortak bir mektup göndererek “şu anda” tahlil mümkünlüğü olmadığını söyledi:

“Taraflarla buluşuldu, görüşüldü ve uzlaşma mümkünlüğü tartışıldı, şu anda bir tahlil mümkünlüğü olduğuna inanmıyorum. Lakin, rastgele bir davalı için prensipte rastgele bir tahlile varılırsa taraflar derhal mahkemeyi bilgilendireceklerdir.”

Lakin mektupta, uzlaşma görüşmelerinin sırf teşkilatı çoktan terk etmiş olan SEC’in kısım yöneticileriyle yapıldığından bahsediliyor:

“Davalılar tabire katılıyor, lakin evvelki uzlaşma görüşmelerinin eski idarenin altında yapıldığını ve temel olarak SEC’den ayrılan ilgili kısım müdürleriyle yapıldığını not edin.”

Ocak ayı başlarında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in suçlamalarını çözme teşebbüslerinin başarısız olduğunu açıklamıştı. Ripple, Biden idaresinin sıkıntı durumdaki blokzinciri şirketine karşı daha ölçülü yaklaşacağını umut etmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, Ocak ayında Lider Joe Biden tarafından SEC lideri olarak aday gösterilen Gary Gensler, XRP‘nin bir menkul değer olarak görülmesi için “güçlü bir delil” olduğunu açıkça belirtti.

Dava En Az Ağustos Ayına Kadar Sürecek

SEC, kayıtsız bir menkul değer olarak bedellendirilen XRP’nin satışları nedeniyle Aralık ayı sonlarında Ripple’ı dava ederek kripto para dalındaki şimdiye kadarki en büyük gayesinin peşinden gitti.

Yargıç Torres, taraflardan standart bir yasal prosedür olan 29 Aralık’ta bir sulh hakimi için onay vermelerini istedi. SEC ve Ripple beklendiği üzere davayı hızlandırmayı reddetti.

Ön duruşması 22 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan dava, tüm keşiflerin tamamlanması gerektiği 16 Ağustos tarihinden evvel sona erecek.

Yorum Yap

Yorum Yap