1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Ripple Top 20’nin Yükseliş Lideri! Dikkat: Selloff Sinyali Var

Ripple Top 20’nin Yükseliş Lideri! Dikkat: Selloff Sinyali Var


Analiste nazaran, XRP grafiği, fiyat bir haftada %54 oranında patladıktan sonra satış ikazına işaret ediyor. XRP fiyatı Temmuz’daki taban düzeylerinden geri döndü lakin kimi göstergeler rallinin geri çekilmeye bağlı olduğunu göstermeye başladı. Ripple fiyatı, 14 Ağustos’ta güçlü bir yükseliş trendinin devam etmesinin akabinde neredeyse üç ayın en yüksek düzeyine yükseldi. Bununla birlikte, haftalık agresif yükseliş çok değerleme risklerini tetikledi ve böylelikle yakın bir fiyat düşüşü olasılıklarını artırdı. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Ripple göstergeleri

Detaylı olarak, XRP/USD borsası %11.78 artışla 22 Mayıs’tan bu yana birinci sefer 1.20 dolara ulaştı. Paritenin kazanımları, 0.154 dolar üzere düşük bir fiyattan süreç görürken 20 Temmuz’da başlayan hakim bir yükseliş eğiliminin kesimi olarak ortaya çıktı. Toplamda %134 üst istikametli geri çekilme. Bir haftalık vakit diliminde XRP/USD oranları yaklaşık %54 arttı.

XRP piyasasındaki son yükseliş hareketleri, yakın fiyat düzeltmelerini kestirim etmek için iki klasik göstergeyi harekete geçirdi. Birinci gösterge, izafi güç göstergesidir (RSI). Çok alım yahut çok satım şartlarını kıymetlendirmek için fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü temsil eder. Detaylı olarak, RSI sıfır ile 100 ortasında salınım yapar, 70’in üzerindeki bir okuma çok alımı ve 30’un altındaki bir okuma çok satım şartlarını gösterir.

Varlığın RSI’si 70’in üzerinde kalırsa, çoklukla traderların mevcut azamî karı teminat altına almak için daha yüksek fiyatlarla satmalarını ister. Emsal halde, RSI 30’un altına düşerse, traderlar için varlığı görünüşte daha düşük bir oranda satın alma fırsatları yaratır. XRP/USD’nin günlük RSI’si, okumaları 70’in üzerine çıktıktan sonra çok değerleme ikazlarını tetikledi. Sonuç olarak, parite, basın vaktinde 1.14 dolara düşerek mahallî tepesi olan 1.20 dolar yakınlarında mütevazı bir satış yaşadı.

İkinci gösterge Bollinger Bantları

Fiyatın kolay hareketli ortalamasının üstünde ve altında bir standart sapma seviyesinde çizilen zarflardır. Bir varlığın oynaklığını üst ve alt bant ortasındaki uzaklığa nazaran ölçme eğilimindedirler. Fiyat bandın dışına çıktığında, çabucak bant alanına geri dönme eğilimi gösterir.

XRP/USD’nin son volatil hareketi, oranlarını üst bant direncinin dışına iterek çok değerleme sinyali verdi. Sonuç olarak, üst bant düzeyinin altına geri dönme mümkünlüğü yüksek görünüyor ve bu, daha sonra 0,80 dolar civarında 20 günlük kolay hareketli ortalamaya (turuncu dalga) yanlışsız uzun bir hareketle devam edebilir. Çok değerleme risklerine karşın, öbür traderlar XRP’nin boğa koşusuna devam etmeye hazır olduğuna inanıyor. Örneğin, bağımsız piyasa analisti DonAlt, XRP’nin aşağıdaki grafikte gösterildiği üzere sırf kelamda direnç alanının üzerine çıkması nedeniyle tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yanlışsız süratle ilerleyebileceğini düşünüyor.

Analist’e nazaran:

Bu hafta kırmızının (1 dolar) üzerinde bir kapanış ve XRP’nin yeni ATH yapmaması için bir neden görmüyorum. Lakin tıpkı vakitte, şayet ATHS ise, koşunun sonu yakındır.

Bir öbür tanınan grafik analisti olan Kevin Cage, XRP’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde olması, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile bir mutabakata vardığı manasına geleceğini belirterek, yükseliş görünümüne bir ölçü destek ekledi. ABD menkul değerler düzenleyicisi, Aralık 2020’de Ripple’a karşı dava açtı ve Ripple’ın 2013 ve sonrasında XRP tokenlerinin satışı yoluyla yasadışı menkul değer teklifinde bulunduğunu argüman etti. Ripple tezleri yalanladı. 16 Ağustos’ta Ripple, Slack bağlantı datalarının “terabaytlarca” keşfi için SEC tarafından sunulan atağa cevap verecek. Evraklar sunulursa, Ripple’ın XRP’yi yatırımcılarına menkul değer olarak satıp satmadığına daha fazla ışık tutabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap