1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum’un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum’un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

ripple-kripto-para-duzenlemeleri-ve-ethereumun-defi-hakimiyeti-hakkinda-konustu-TuOMJyrH

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de klâsik bankacılık kurumlarının karşısına önemli rakipler olarak ortaya çıkacağını düşünüyor. Hatta, bir kripto para şirketinin yakında eski bir finans kurumu satın alabileceğini söyleyerek argümanlı bir kestirimde bulunuyor. Birla, bir U.Today haberinde şunları söyledi:

“Zaman değişiyor. Bu yıl bir fintech yahut kripto para ünitesi şirketinin klasik bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.”

Düzenlemeler Netlik Sağlayacak

Birla’ya nazaran bu, dalda yapılacak düzenlemeler ile gerçekleşecek. Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, kripto para ünitelerini düzenlemenin Biden idaresi için değerli bir mevzu olacağını söylüyor:

“Etkin bir formda bağlantı kurmaya imkan tanıyan ve tekdüze bir biçimde uygulanan akıllı, âlâ düşünülmüş düzenlemeler, alanda istikrar kurmaya yardımcı olabilir ve inovasyonu özgür bırakabilir ve burada, ABD’de daha fazla ana akım benimsemeye yardımcı olabilir.”

Yıllar boyunca kripto paraların düzenlemesini gerektiğini söyleyen Ripple, Aralık ayında Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından dava edilmişti.

Ethereum’un DeFi Hakimiyeti

Klasik finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın daha savlı bir maksadı var: Ethereum’un merkezyetsiz finans bölümündeki hakimiyetini azaltmak.

Ripple’ın DeFi Lideri Michael Zochowski, en büyük ikinci blokzincirinin, farklı protokollerde dağıtılan pahasının en az dörtte birini öbür blokzincirlerine kaybedeceğini kestirim ediyor:

“2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan pahanın en az %25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Flare’in XRPL’ye akıllı mukaveleler eklemesi, tokenizasyon ve merkeziyetsiz borsalar ile XRP, DeFi alanında kıymetli bir yere sahip olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap