1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Ripple Balinaları, Binance ve Diğer Borsalara XRP Yığıyor!

Ripple Balinaları, Binance ve Diğer Borsalara XRP Yığıyor!


Ripple balinaları büyük XRP transferleri gerçekleştiriyor. Büyük çoğunluğun Binance ve Huobi ortasında yapıldığı tespit edildi. On-chain tahlil takımı Whale Alert ve on-chain analitik firması Santiment, yükselişin faktörlerini de açıklıyor. Transferlerle başlayıp, Ripple-SEC dava sürecinin ayrıntılarıyla devam ediyoruz…

Binance, Huobi ve Bittrext 77 milyon dolarlık Ripple (XRP)’yi değiştirdi

Tanınan balina takipçisi Whale Alert, 40 milyon, 12, milyon ve 9 milyon XRP taşıyan üç büyük süreç tespit etti. Bu transferlerin büyük kısmı Binance ve Huobi ortasında gerçekleşti. ABD merkezli Bittrex, evvel 12 milyonu, akabinde 9 milyon XRP’yi Upbit’e taşıdı. Fiat cinsinden taşınan XRP’nin genel muadili toplam 77.105.418 dolardır. Fakat, geçen haftanın sonunda ortaya çıkan aksaklık devam ediyor ve bu XRP transferleriyle ilgili tweet’ler Whale Alert tarafından süratle kaldırılıyor.

XRPL geliştirme aktifliği arttıkça XRP 1.34 ABD dolarına yükseldi

Altıncı en tanınan kripto para bugün 1.29 dolardan süreç görürken, Santiment analitik şirketi XRP’nin rallisinin muhtemel bir nedenini paylaştı. Kripto para ünitesi, son yirmi dört saat içinde %24,57’lik bir büyüme göstererek kripto paranın fiyatını 1.34 dolar düzeyine çıkardı. Santiment takımı bunu, XRP’nin Github’daki takım geliştirme faaliyetindeki artışla açıklıyor.

SEC-Ripple davası geride mi kaldı?

XRP’nin ana şirketi Ripple, SEC global ödeme şirketine karşı bir dava açtığından beri dava meselelerine karıştı. Ripple’ı 2013’ten başlayarak 1.3 milyar dolara kadar kayıt dışı menkul değerler sunmakla suçladı. Geçen yıl Aralık ayında başlayan uyuşmazlık hiçbir yere varmadı, lakin XRP’nin fiyatı ve prestij epey zedelendi. Buna karşın, mevcut fiyat ve piyasa kıymetiyle birlikte Ripple’ın tekrar kabul görebileceği bir noktaya varıldı.

Bununla birlikte, Ripple (XRP)’ın davayı takip etmesinin bir nedeni, en büyük rakibi SWIFT’dir. Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği, 200’den fazla ülkede 11.000 finansal kuruluşta büyük ölçekli süreçler gerçekleştirmektedir. Bununla gayret etmek için Ripple’ın global bankaların, hazinelerin vb. onunla çalışmak istediğinden emin olması gerekiyor. Davayı çözmek ve düzenleyiciler ile uyumlu bir statü elde etmek tek yoldur.

Artık ne olacak?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, mevcut tartışma XRP fiyatında büyük bir düşüşe yol açtı. Lakin artık, süratle yükseliyor ve yalnızca bu hafta, %60.01 arttı. Son vakitlerde piyasadaki yükseliş trendinin teşvik ettiği XRP’nin eşsiz özellikleri, büyümesine epeyce katkıda bulunuyor. Ripple, SEC’in üstte belirtilen davasındaki yeni gelişmelerden de yararlanıyor.

Dün, SEC, hakimin ısrarına karşın delil keşif dokümanlarını Ripple’ın savunma grubuna teslim etmeyi reddetti. Buna ek olarak, dava Ripple’ın medyanın daha fazla ilgisini çekmiş üzere görünüyor. Bu nedenle şirket, bir PR kabusunu başarılı bir formda kıymetli bir pazarlama uğraşına dönüştürdü. Son devirde birçok değerli firmanın takviyesini aldı. Buna, Ripple’ın RippleNet’ine katılan Güney Kore’deki en büyük banka dışı havale hizmet sağlayıcılarından biri olan GME Havalesi de dahildir. Bundan evvel, Japonya’nın para transferi sağlayıcısı SBI Remit, ödemeleri Ripple aracılığıyla Japonya’dan Filipinler’e taşımak için taşınabilir ödeme hizmeti Coins.ph ve SBI VC Trade exchange ile birlikte çalıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap