1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Redmi Y3’ün Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Redmi Y3’ün Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

redmi-y3un-benchmark-sonuclari-ortaya-cikti-neZp8yNP

Teknik özelliklerinden kimileri vakit içerisinde ortaya çıkan Redmi'nin Çarşamba günü Hindistan'da tanıtacak olduğu akıllı telefonu Y3'ün, gücünü hangi yonga setinden alacağı adeta bir sır üzere saklanmıştı. Bugün ortaya çıkan ve Redmi Y3'e ilişkin olan Geekbench sonuçlarında ise Redmi, ne yazık ki bunu daha fazla sır olarak tutamadı.

Benchmark testinde Xiaomi Redmi Y3 olarak isimlendirilen akıllı telefonun yonga setinin “msm8953”, bildiğimiz ismiyle Qualcomm Snapdragon 625, olduğu listeleniyor. Ne var ki bu bilgi bir şaşırtmaca. Teknik özelliklerine bakıldığında Redmi Y3'ün, Redmi 7'de de bulunan Qualcomm Snapdragon 632 yonga setine sahip olduğu anlaşılıyor.

Geekbench'in Snapdragon 632'yi “msm8953” olarak isimlendirme sorunu, Snapdragon 632 ile piyasaya sürülen Moto G7 Play'de baş göstermişti. 32 MP çözünürlüğünde kameraya, 4.000 mAh kapasiteli bataryaya, 3 GB RAM'e ve Android 9 Pie işletim sistemine sahip olan Redmi Y3'ün; siyah, mavi ve pembe renklerde, küresel markette Redmi S3 ismiyle tanıtılması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap