1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PUBG’ye Her Yeri Yıkılabilir Yeni Harita Geliyor

PUBG’ye Her Yeri Yıkılabilir Yeni Harita Geliyor


Toplamda 64 kişiyi barındıracak olan bu adanın ismi Karakin. Kurak bir iklimi olan bu adanın özelliği tüm yapıların yıkılabiliyor olması. Bu da Black Zone isimli tüm harita tertibini değiştiren yeni bir özellik sayesinde mümkün hale geliyor.

Bunun da ötesinde, geçen ay PUBG Labs‘de yer alan Motorlu Planör’ü seven oyuncular, bugün canlı sunuculara ulaştığını duymaktan heyecan duyacaklar. Eminiz ki hepiniz bu sinematik ve aksiyon dolu çökmekte olan tüm binalardan ve enkazlardan kaçmanın heyecanıyla dolup taşıyorsunuzdur.

Haritadan kısaca bahsedelim. Geliştiricilerin verdiği bilgilere nazaran Karakin, Kuzey Afrika kıyılarında 2×2 km’lik bir ada. Geniş açık arazi ve engebeli bir yapıya sahip, kurak, kayalık bir bölgedir. Küçük ve tehlikeli olan bu ada, Miramar‘ın gerginliğini Sanhok‘un temposu birleştirilerek geliştirilmiş.

PUBG: 6. Dönem Oynanış Görüntüsü

Üstteki fragmandan, uzun aralı çatışmalar için yeterli bir açık alan ve daha yakın çatışmalar için kapalı binalar var olduğunu tespit edebiliyoruz. Tekrar de bu binalarda çok uzun mühlet kalmak istemeyebilirsiniz, zira yeni Black Zone tehlikesi pusucuları binalardan çıkarmak için özel olarak tasarlandı.

Halihazırda oyunda olan Red Zone üzere, Black Zone aslında eski ve büyük bir bombalama bölgesi. Lakin Red Zone’un bilakis, Black Zone’un bombaları binaları yok edici güçte. Bir maç adanın mimarisinin birçoklarının bozulmadan kalmasıyla, bir sonraki maç ise büsbütün yıkılmış bir kasabanın molozuyla dolu biçimde bitebilir. Küçük haritanızda mor bir yüzük göründüğünde bu bombanın ne vakit düşmek düşeceğini anlayacaksınız. Bu bölgenin içinde kalırsanız kısa mühlet içinde çıkmanızı öneririz.

Karakin’in öbür yeni özelliklerine gelelim. Zayıf duvarlara mermi nüfuzunun yanı sıra bu duvarları yok etmek için belli İhlal Noktalarına yerleştirilebilen yeni yapışkan bombalar olacak. (Rainbow Six Siege’yi anımsatıyor). Ayrıyeten PUBG sizin için kimi bilinmeyen bölgelerde zımnî kutular saklayacak. Bu kutulardan savaşmak için âlâ ekipmanlar bulabileceksiniz.

Karakin şu anda PUBG’nin test sunucusunda faal olarak oynanabiliyor. Fakat resmi çıkışı 6. dönemin başlangıcıyla, yani 22 Ocak tarihinde olacak.

Yeni ve geliştirilmiş Motorlu Planör şu anda Karakin’de mevcut değil, lakin kendiniz ve bir arkadaşınız için kâfi koltuğa sahip bu araçlarla hem Erangel hem de Miramar‘da uçabilirsiniz. Her maçta 40 planör ortaya çıkacak ve havalanmadan evvel bir planöre akaryakıt doldurmanız gerekecek.

Yorum Yap

Yorum Yap