1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Popüler Analiste Göre Bu 8 Altcoin Patlama Yapabilir

Popüler Analiste Göre Bu 8 Altcoin Patlama Yapabilir

populer-analiste-gore-bu-8-altcoin-patlama-yapabilir-e1CJOpQA

Altcoin Daily kurucusu ve kripto para trader’ı Austin Arnold, bu yıl patlama potansiyeline sahip olduğunu söylediği 8 altcoin projesini açıklıyor.

Arnold’un listesinin başında başkan akıllı kontrat platformu Ethereum (ETH) bulunuyor. Trader, Ethereum arzının %2’sinin tek bir günde borsalardan çekildiğini gösteren ViewBase’den alınan bilgilere dikkat çekiyor. Bu yatırımcıların ETH’yi özel cüzdanlara taşıdığının bir işareti.

Arnold’un radarında, üç blue chip (doğal karlılık düzeneklerine sahip, finansal olarak istikrarlı varlıkları tanımlamak için kullanılan kavram) merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi yer alıyor. Kripto para stratejisti, son birkaç ayda DeFi’da kilitlenen toplam bedel yükselirken, eşler ortası lending protokolü Aave’yi, borrowing ve lending platformu Compound’ı (COMP) ve stablecoin yönetişim token’ı Maker’ı (MKR) takip ettiğini söylüyor.

“DeFi lending platformları, son üç ayda kilitlenen toplam kıymetlerine 6.32 milyar dolar ekledi. Bu varlıkların fiyatları şimdi tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde olmasa da, gerçek yarara, yaptıkları fonksiyona bir göz atarsanız, her ay büyüyorlar. Aslında, bilhassa Maker için, Maker DAO bir hafta içinde %127 artışla birinci 10 en faal DApp ortasında yer alıyor. Maker DAO’nun kullanıcıları ve hacmi de arttı, yedi günlük kullanıcılar %7, yedi günlük iş hacmi ise %70 arttı.”

Beşinci sırada, Arnold’un şu anda son derece dikkat cazibeli olduğunu söylediği Ethereum (ETH) rakibi Polkadot (DOT) yer alıyor.

“DOT, bu döngünün en sıcak paralarından biri… Kısa vadede, orta vadede Polkadot’un yükselmeye devam etmesini bekliyorum.”

Altıncı sırada, Compound tabanlı lending ve borrowing DApp’i Cream Finance (CREAM) yer alıyor. Arnold, Cream’in DApp için çok büyük olma potansiyeline sahip yeni bir fonksiyonelliğe sahip olduğunu belirtiyor.

“Şuna bir bak. Bana bunun değerli olup olmadığını soruyorsunuz ‘Kısa mühlet evvel Yearn ekosistemiyle birleşen bir lending protokolü olan The Cream Finance projesi, Iron Bank özelliğinin yakında piyasaya çıkacağını duyurdu… [Cream’s Iron Bank], kurumsal borcun bir merkeziyetsiz finans muadili yaratma teşebbüsüdür. Perşembe günü yayımlanan duyuru, 70 milyar dolar pahasındaki klasik finans alanında eşler ortası lending piyasasının, ödenmemiş kredilerde 10 trilyon dolar olan kurumsal kredi dünyasına kıyasla nasıl sönük kaldığını açıklıyor…

Pekala neden değerli? Zira faiz oranlarının sıfır yahut negatif olduğu bir dünyada, Cream Finance’te olağanüstü bir getiri elde edebilirsiniz.”

Yedi numarada, yield aggregator platformu olan yearn.finance (YFI) yer alıyor. Arnold, YFI’nin varlık sahipleri için yeni bir teklif ortaya koyduğu üzere yükselmeye başladığını söylüyor.

Sekiz numarada, Arnold’un listeye dahil ettiğini lakin neden dahil ettiğini unuttuğunu söylediği blokzinciri ölçeklenebilirlik platformu Matic Network (MATIC) yer alıyor.

Arnold’un listesindeki son kripto para ise Bitcoin (BTC). Kripto para trader’ı, BTC’nin mevcut fiyat düzeyiyle hala “hayat değiştiren servet” için kusursuz bir alım olduğunu söylüyor:

“Burada aptallık etmeyelim. Bitcoin (BTC) sözün tam manasıyla internet altınıdır. Bu paranın ne yaptığına bir bakın ve yalnızca bir tane var. Bitcoin, diğer bir şüpheciyi inanana dönüştürebilir. Milyarder yatırımcı Howard Marks, kuşkucu bakış açısını değiştirmesi gerektiğini kabul ediyor. Diğer kaç milyarder emsal formda hissediyor?”

Yorum Yap

Yorum Yap