1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Popüler Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

Popüler Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

populer-analist-mevcut-boga-dongusunde-para-kaybetmekten-kacinma-stratejisini-ozetledi-P2CbTYcs

Tanınan kripto para trader’ı ve analisti Lark Davis, yükselen fiyatlara karşın yatırımcıların birçoklarının mevcut boğa döngüsü sırasında para kaybedeceğini söylüyor.

Yakın tarihli bir YouTube görüntüsünde konuşan Davis, abonelerine %90 yahut daha fazla kripto yatırımcısının para kaybedeceğini ve uzun vadede yararlarını boşa harcayacağını söyledi. Analist, kaybetme dehşetinin (FOMO) yarattığı tuzağın birden fazla yatırımcı için birincil caydırıcı olduğunu vurguladı.

Davis, aldatıcı piyasa rallilerinde satın almama ve fiyat gerileme devirlerinde ise panik satışından kaçınma konusunda uyardı:

“Çoğu yatırımcı, zirveden satın alıyor, tabandan satıyor. Zirveden satın alıyor, tabandan satıyor… Bu bu türlü devam ediyor, ta ki rekt olana dek.”

Davis, data tahlil şirketi Santiment’in, boğa piyasasının yüksek fiyatlarla satın almak yerine kripto para varlıklarını satmak için daha âlâ bir vakit manasına geldiğini gösteren çalışmasına atıfta bulundu. Ayrıyeten takipçilerine, bilhassa çok yükseliş yahut düşüş devirlerinde toplumsal medya uzmanlarını görmezden gelmelerini tavsiye etti.

Davis, trader’ların birçoklarının yatırım yapmadan evvel kabul edilebilir risklerini özetleyemediklerini ve bu nedenle içinden çıkılamaz durumlarla yüzleşmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Analist görüntüsünü, yatırımcıların ellerinde olan kripto paraları çok uzun mühlet bekletmek yerine çıkarlardan kar elde etmeleri tavsiyesiyle sonlandırdı:

“Mesele şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız, yararlarınızı asla realize edemezsiniz. Gerçekte asla kâr edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kâr almayı alışkanlık haline getirin.”

Yorum Yap

Yorum Yap