1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Polkadot (DOT), Cardano’nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Değeri 1.5 Trilyon Doları Geçti

Polkadot (DOT), Cardano’nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Değeri 1.5 Trilyon Doları Geçti

polkadot-dot-cardanonun-ada-yerini-alirken-toplam-piyasa-degeri-15-trilyon-dolari-gecti-M6qwZtXj

Polkadot (DOT) dördüncü en büyük kripto para ünitesi olurken, toplam kripto para ünitesi piyasa kıymeti 1,5 trilyon doları aştı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, kripto para piyasasının Pazartesi sabahı erken saatlerde meydana gelen hafif bir düzeltmeden sonra toparlanmaya başladığını gördük. Bitcoin birinci kere 50.000 dolara yükseldi, toplam kripto para ünitesi piyasa kıymeti 1.5 trilyon doların üzerine çıktı ve Polkadot, Cardano’yu aşarak piyasa kıymetine nazaran 4. en büyük proje oldu.

Bitcoin Birinci Defa 50.000 Dolar Oldu

Tarihte birinci kere, başkan kripto para ünitesi, 50.000 dolara ulaştı. Bu, Bitcoin’in fiyatı için değerli bir kilometre taşıdır ve şu anda sırf 2021’in başından bu yana nominal pahasına %72 eklenmiştir.

Bu, birkaç günlük dalgalı fiyat hareketinden sonra gerçekleşti. BTC’nin Pazar günü bu gayeden 300 dolar uzak olduğunda 50 bin doları aşmaya hazır olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, Asya süreç seansı sırasında BTC’nin hafif bir düzeltmeden geçtiği ve 46.000 doların altına düştüğü görüldü. O vakitten sonra BTC 50.000 dolara dokunmasını sağlayacak toparlanmayı gerçekleştirdi.

CryptoPotato’nun dün bildirdiği üzere, sonraki maksatlar BTC için 50.400 dolar ve 51.400 dolar. Her durumda, bu tıpkı vakitte BTC’nin fiyat keşfinde olduğu ve önemli dalgalanmaların beklendiği manasına gelir.

DOT 4. En Büyük Kripto Para Ünitesi Oldu

Bu ortada, Polkadot’un DOT tokenı, CoinGecko’dan alınan bilgilere nazaran, toplam piyasa bedeli sayesinde resmi olarak en büyük 4. kripto para ünitesi haline geldi. Altcoin, Cardano’nun ADA’sını aştı ve şu anda Tether’in USDT stablecoin‘inin gerisinde yer alıyor. Altcoin’lerle birlikte güç kazanan piyasanın da toplam pahası 1.5 trilyon doları aştı.

Üstteki haritada görülebileceği üzere, bugün piyasa yemyeşil. Çabucak çabucak her kripto para ünitesi yeşil renkte. Ethereum yaklaşık %2,5’lik bir artışla 1.800 doların üzerinde süreç görüyor, DOT %14’ün üzerinde, ADA ise %7,5 arttı.

Litecoin 200 dolardan sıçradı ve artık %7’nin biraz altında bir artış ile 220 dolara yanlışsız yol alıyor. XRP, son devirdeki yükselişten yararlanamadı ve yalnızca %1 arttı.

Yorum Yap

Yorum Yap