1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Pokemon Benzeri Oyun: Temtem, Ocak Ayında Piyasaya Sürülecek

Pokemon Benzeri Oyun: Temtem, Ocak Ayında Piyasaya Sürülecek


Nintendo’nun Pokemon serisi basitçe söylemek gerekirse kendi RPG alt cinsini yarattı ve buna benzeyen bir sürü âlâ yahut berbat oyun piyasaya çıktı. Tekrar de yepyeni Pokemon oyununa nitekim çok benzeyen oyunların sayısı az. Temtem ise Humble Bundle yayıncılığında Steam’de piyasaya sürülecek ve Pokemon’a çok benzeyen bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Mevzuyla ilgili olması bakımından Pokemon’a Alternatif PC Oyunları haberimizi de incelerseniz seviniriz.

Temtem 21 Aralık 2020 tarihinde Steam Erken Erişimi’ne açılacak. Oyundan genel olarak bahsedecek olursak, siz dünyanın dört bir yanına dağılış hayvanlara benzeyen ve Temtem ismi verilen yaratıkları eğiten bir eğitmensiniz. Sekiz dojo başkanını ve makûs klan Belsoto’yu yenmeyi amaçlayıp, en düzgün olma yolunda ilerliyorsunuz. Bunun yanında en yeterli Temtem grubunu kurmak, arkadaşlarınızla takas yapmak ve onlarla bir arada savaşmak üzere ekstra özelliklere de sahip olacaksınız.

Oyun öykü odaklı olmasının yanında büsbütün online olarak oynanıyor. Maceranız sırasında öbür Temtem eğitmenleriyle karşılaşabilecek, onlarla savaşabilecek ve onlarla birlikte bir grup oluşturabileceksiniz. Bunun yanı sıra karakterinizi şahsileştirmek ve kendi konutunuzu dekore etmek üzere şeyleri de yapabiliyor olacaksınız. Özgün Pokemon oyunlarında bu özellikler son birkaç yıldır var olsa da şimdi hiçbir Pokemon MMORPG oyununda bu türlü özelliklere yer verilmemişti.

Oyunda RPG yapmadan seç ve banla mantığıyla çalışan multiplayer savaşlar da yapma tercihiniz bulunuyor. Bu da oyunun rekabetçi yanının yüksek olacağı manasına geliyor.

Oyunun fragmanını izleyerek oyun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıyeten Temtem’in erken erişim öncesi beta testine buradan abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap