1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Piyasayı Zıplatan Haber: Bir Dünya Devinden Daha Bitcoin Hamlesi!

Piyasayı Zıplatan Haber: Bir Dünya Devinden Daha Bitcoin Hamlesi!


Bugün piyasayı hareketlendiren kıymetli bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC Entertainment, ABD’deki tüm lokasyonlarında sinema biletleri için Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, Bitcoin ödemelerini kabul edecek!

Şirketin CEO’su Adam Aron, bu tıp fonksiyonelliği sağlayacak gerekli teknolojinin 2021’in sonuna kadar uygulanacağını söyledi. Lakin şu an itibariyle AMC’nin Bitcoin ödemelerini tam olarak nasıl etkinleştireceği aşikâr değil. Şirketin kripto paralar geçişi, short satıcıların maksadı haline geldikten sonra bu yılın başlarında AMC paylarının yükselmesine neden olan Reddit kaynaklı meme pay senedi çılgınlığıyla bağlantılı olabilir.

Adam Aron, yolo pay senetleriyle ilgilenen birçok ferdi yatırımcının da kripto para üniteleri konusunda hevesli olduğunu sav ediyor. Bitcoin dışında şirket, “Blockchain ile öbür seçenekleri” araştırıyor. AMC payı, Bitcoin duyurusu ve beklenenden daha âlâ geliriyle piyasa öncesi süreçlerde yüzde 3,36 arttı. AMC, 1.004 sinema salonu ve 11.041 ekranıyla dünyanın en büyük sinema zinciridir. Şirket, Mart ayında en çıkarlı pazarları olan California ve New York’taki tiyatroları yine açmayı başardı.

Şirket, ödemeleri işlemek için hangi teknolojiyi kullanacağını belirtmedi

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki en büyük sinema standı şirketi olan AMC Entertainment Holdings, yıl sonuna kadar biletler ve imtiyazlar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Fakat şirket, ödemeleri işlemek için hangi teknolojiyi kullanacağını belirtmedi. 9 Ağustos’ta şirketin ikinci çeyrek sonuçlarıyla ilgili bir konferans görüşmesi sırasında konuşan Başkan-CEO Adam Aron şunları söyledi:

Ayrıyeten, şu anda AMC’nin bu yeni gelişen kripto para ünitesi kainatına öteki nasıl katılabileceğini keşfetmenin ön basamağındayız ve kripto para ünitesi ile akla yatkın daha önemli bir biçimde ilgilenmeye devam edersek, AMC için potansiyel olarak çıkarlı iş fırsatlarından epeyce etkileniyoruz.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere AMC, 2021’in sonunda Apple Hisse ve Google Hisse ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Şirket ayrıyeten bu yıl ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da bir düzineden fazla lokasyon açmayı planladığını duyurdu. AMC Entertainment, dünyanın en büyük sinema standı şirketlerinden biri ve dünya genelinde 950 sinema salonu ve 10.500 ekrana sahiptir.

Yorum Yap

Yorum Yap